20 років тому в області вже лежало 35 см снігу

Погода нас балує. Черкащина – серед лідерів за аномальністю погоди. В окремі дні погода в нашій області була найбільш теплою в Європі. У Черкасах 6 листопада зафіксовано +22,2 градусів, що на 2 градуси перевищує попередній рекорд дня 2013 року і є абсолютним максимумом для листопада за останні 100 років.

Квітнуть удруге нагідки, барвінок, фіалки, брунькуються рослини, які нині зазвичай засинають. Такі теплі перші 10 днів листопада бувають на Черкащині не часто. І середньодобова температура повітря більше 9º відмічається лише вп’яте за весь період спостережень. А найвищою вона була +11º у 2010 році. Проте, цьогорічний листопад відрізняється значними температурними контрастами. Так, мінімум становив 8º морозу, а максимум – 22º тепла. І саме контрасти температури обумовили початок опалювального сезону та короткочасне припинення вегетації рослин.

– До кінця тижня синоптична ситуація суттєво не зміниться: наш регіон перебуватиме на межі західних циклонів та східного антициклону. Температурний фон дещо знизиться, але залишиться вищим за кліматичну норму на цей час, – прогнозує начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань. – Уночі  – 2-4º тепла, вдень – 10-12º. Істотних опадів не прогнозуємо. Проте повітряна маса залишиться вологою, що зумовить утворення туманів у нічні та ранкові години. А в денні години можливі короткочасні прояснення та невелике посилення південного вітру.

За попередніми розрахунками й оцінками, 1,5-2 тижнів на зимовий режим погоди поки що сподіватися не слід.

А ще 20 років тому, станом на 10 листопада 1995 року висота снігу по області становила 1-5 см, а на 20 листопада 1998 року – аж 13-35 см.