300 рецептів за 10 днів: з’явилися перші дані, як працює електронний рецепт

За перші 10 днів квітня сімейні лікарі та дільничні педіатри виписали майже триста електронних рецептів у Черкасах. Їх перевагою є те, що нівелюються географічні обмеження для пацієнтів. Тож отримати відповідні ліки можна отримати у будь-якій аптеці, яка бере участь у програмі «Доступні ліки», незалежно від місця, де виписали рецепт.

За інформацією заступника директора департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради Надія Гетьман, у Черкасах відпуск лікарських засобів за програмою «Доступні ліки» здійснюється у 53 аптеках та аптечних пунктах. З них – 17 установ комунальної форми власності та 36 – приватної.

Сімейний лікар Лариса Горбик пояснює, що  для отримання електронного рецепту  пацієнту потрібно записатись і з’явитись на прийом до сімейного лікаря, з яким укладено угоду.

 Якщо сам пацієнт не має можливості особисто прийти, замість нього може з’явитись  законний представник, або довірена особа, яка зареєстрована в електронній програмі при підписанні декларації . І тоді виписується рецепт на «доступні» ліки на цю особу із зазначенням номеру телефону або самого пацієнта (якщо він  прийшов), або довіреної особи.

При виписці електронного рецепту на телефон пацієнта приходить СМС-повідомлення з номером рецепту.  І з цим мобільним телефоном пацієнт звертається у аптеку.

Надія Гетьман звертає увагу, що  можна звернутися до будь-якої аптеки України, що є учасником програми. Вона має бути маркірована наліпкою установленої форми «Доступні ліки».

Термін дії електронного рецепту становить 30 днів з дати виписування такого рецепту.

Нагадаємо, з 1 квітня цього року  Національною службою здоров’я України  запроваджено електронний рецепт за програмою «Доступні ліки». За його допомогою  здійснюватиметься відшкодування аптечним установам за відпущені «доступні» ліки пацієнтам.