«70% дерев точно пропадуть»: 50000 гривень винагороди обіцяє фермер із Городищини за інформацію про вкрадені саджанці яблунь

823 саджанці яблунь украли з саду власника фермерського господарства «Сади Городищини» В’ячеслава Олексійчука з с. В’язівок, що Городищині. Фермер має 20 гектарів саду, яким займається вже більше десяти років. 12000 саджанців висадили весною. Це молодий сад, із якого зникли дерева. Про крадіжку він сам повідомив на сторінці у Facebook. Говорить, дерева могли вкрасти в проміжок часу з 25.11 по 03.12.

- Ще тиждень тому все було добре. Ніхто не думав, що на теперішній зимовий час можуть украсти саджанці. 70% дерев точно пропадуть. Це трирічні сформовані дерева елітного сорту під градобійною сіткою. Деякі вже й плодоносили. Про те, що вкрали дерева, мені повідомили люди, які працюють у саду на обрізці. На дерева нанесена спеціальна яскраво-червона фарба від гризунів. Не змивається рік. Про що думали крадії, незрозуміло. Це ж не голка в копиці сіна. Треба мати гектар землі, аби висадити таку кількість саджанців. Якщо висадить у саду – побачать інші, а справа вже набула розголосу. Якщо надумає продати: дурень тільки може купити, – говорить В’ячеслав Олексійчук.

Фермер пригадує, що в нього вже крали саджанці на третій день як висадили, але дріб’язок – до півсотні. 

- Злочин відбувся. Відкрита карна справа. Люди мені телефонують і повідомляють певну інформацію. Поліцейські вже беруть дозволи на обшуки. Прошу повідомити на 102 або по тел. 068-470-01-01. Конфіденційність гарантую. Винагорода – 50000 гривень, додав фермер.

Кілька років тому в фермера Андрія Маленка з села Шаулиха Звенигородського району теж викрали кілька сотень саджанців яблунь. У саду не встановлено камер, а охоронці вибірково оглядали сад.

Пішов по слідах злодіїв, які вели в сусіднє село Лісове. Туди викликав поліцію. Хлопці швидко знайшли злочинців. Злодії розпродали мої дерева. Згодом відробляли заподіяну шкоду в моєму садку, – розповів Андрій Маленко.