Банк для аграріїв

18 листопада працівники сільського господарства України відзначають професійне свято. Дійсно, з року в рік аграріям є що святкувати. За час незалежності Україна змогла суттєво збільшити обсяги виробництва зернових та олійних культур, стати одним із ключових гравців на світовомуаграрному ринку. В цьому році Україна продовжує збільшувати виробництво основних сільськогосподарських культур, робить рішучі кроки вперед, поширюючи географію свого аграрного експорту на нові ринки в країнах ЄС, Азії та Африки. Фінансові інститути є потужним партнером агробізнесу на шляху до розвитку та виходу на нові ринки. Саме таким партнером є Креді Агріколь Банк – один із ключових банків країни для аграріїв. З нагоди свята ми поспілкувалися з Олегом Лепеленком, керівником Регіонального відділення Креді Агріколь Банку в Черкасах. Про стратегію співпраці з агробізнесом в Україні, продукти для аграріїв та плани банку читайте далі.

 

Креді Агріколь – знаний в Україні як стратегічний  партнер для агробізнесу. Поясніть, будь ласка, в чому ваша сила?

- Переконаний, якісний та професійний банкінг – це тільки мінімум того, що Креді Агріколь дає клієнту. Банк надає клієнтам не тільки фінансовий сервіс високої якості, а й ділиться з ними власним досвідом. Десять років тому Креді Агріколь ухвалив рішення про підтримку агробізнесу і за цей час став для нього надійним банком-партнером. Фахівці банку накопичували унікальні знання в аграрній галузі протягом десятиліття. Сьогодні знання наших експертів – це додаткова цінність для клієнтів, експертиза - одна з сильних сторін банку. Спілкуючись з нашими спеціалістами, клієнти усвідомлюють, що банк розуміє специфіку та особливості аграрного бізнесу, розуміє їхню діяльність. Адже наші співробітники мають профільну агроосвіту (агрономи, ветеринари). Аналізуючи діяльність клієнта, вони також можуть якісно проконсультувати його щодо покращення ефективності ведення бізнесу та поділитися з ним своїм досвідом щодо зменшення ризиків в операційному управлінні. Клієнти цінують, коли банк розмовляє з ними однією мовою. Саме наявність агроекспертизи та агроспеціалістів відрізняє нас від інших фінансових гравців ринку.

Агро експерти банку також постійно навчають і поглиблюють знання інших колег. Цього року у КредіАгріколь стартувала «Агро школа» - навчальний проект, спрямований на розширення експертизи та поглиблення знань фахівців банку у сфері агробізнесу. Під час навчання наші співробітники знайомляться з усіма циклами агровиробництва не лише в теорії, а й на практиці, отримують досвід найкращих експертів агроринку.

- Які фінансові інструменти користуються попитом серед аграріїв в останні роки?

- Найбільшим попитом користуються кредити на поповнення обігових коштів для фінансування сільськогосподарського циклу. Умови фінансування враховують специфіку діяльності агробізнесу, перш за все, сезонність та тривалий виробничий цикл. Строк фінансування операційного циклу - до 18 місяців. Графік погашення максимально адаптований до надходження виручки від реалізації сільськогосподарської продукції.

Також зростає зацікавленість агро компаній у довгострокових кредитах на придбання сільськогосподарської техніки, обладнання, будівництво елеваторів, зерносушарок. Частка фінансування інвестиційних потреб агробізнесу щороку зростає. КредіАгріколь Банк активно розвиває спеціалізовані партнерські програми фінансування сільськогосподарської техніки, пропонуючи клієнтам максимально вигідні умови кредитування.

Користуються попитом й альтернативні інструменти фінансування: авалювання векселів, гарантії. Ці продукти дозволяютьзначно знизити вартість фінансування, що, в свою чергу, позитивно відображається на прибутковості компанії.

Фахівці Креді Агріколь постійно аналізують основні тенденції галузі, нововведення, цікавляться у клієнтів, які нові продукти необхідні для бізнесу, яких послуг і сервісу вони очікують від банків. Постійний діалог із клієнтами та партнерами дозволяє нам розуміти їхні потреби і пріоритети, швидко адаптуватися до поточних потреб ринку.

- Які ще продукти банк пропонує агробізнесу?

- Сьогодні сільгосппідприємства активно впроваджують і використовують нові технології, передовий зарубіжний досвід ведення бізнесу та управління ним. Це також стосується і сектора фінансування. Агропідприємства очікують від банків нових продуктів та комплексних рішень, що покривають усі потреби компанії. Розуміючи специфіку агробізнесу, ризики, які характерні сільському господарству, Креді Агріколь Банк готовий запропонувати клієнтам не просто банківський продукт, а експертизу та рішення, які допоможуть компанії максимально досягти очікуваних результатів.

Наш банк належить до французької групи Креді Агріколь. Синергія з Групою дає нам змогу переймати європейський досвід, пропонуючи нашим клієнтам продукти, успішно впроваджені на зарубіжному ринку.

Для українських експортерів у нас широкий спектр пропозицій не тільки в Україні, а й за її межами. Якщо необхідна підтримка міжнародної активності компаній – ми співпрацюємо разом із колегами в інших країнах. Клієнти високо цінують можливість синергії та доступ до експертизи спеціалістів країн Групи.

- Яким критеріям має відповідати компанія, щоб стати вашим клієнтом?

- Крім фінансової стабільності, здатності сплачувати кредит, важлива також репутаційна складова, кредитна історія, відносини з партнерами не лише на фінансовому ринку, а й із постачальниками, покупцями. Ми оцінюємо, як компанія переживала кризу, що про неї говорять партнери, ключові гравці ринку. Для нас репутація — важливий фактор. Ще один аспект — якість менеджменту та ефективність діяльності компанії. Тут мова йде не лише про генеральних, фінансових директорів та про результати фінансової звітності компанії. Значну увагу ми також приділяємо професіоналізму операційного менеджменту, профільних спеціалістів – агрономів та ветеринарів, оцінці агропоказників продуктивності: урожайності, рівню використання добрив, ЗЗР, рівню контролю на підприємстві, технологіям, що використовуються.