На депутата обласної ради Олександра Короткова вдягли кайданки

Вперше за багато років суд вирішив заарештувати депутата Черкаської обласної ради. Колишньому «радикалу» Олександрові Короткову вдягли кайданки просто в залі Придніпровського суду Черкас.  Подія сталася 27 квітня. Олександр Григорович може вийти під заставу в 3 мільйони гривень.

Суд тривав два дні. Спочатку в середу, 26 квітня, виявилося, що у Короткова  немає захисників. Суд переніс слухання на четвер, зазначивши, що якщо депутат обласної ради до того часу не знайде адвоката, то йому нададуть  від держави безплатного.

До честі Олександра Короткова, на ранок четверга він знайшов аж трьох захисників.

Прокуратура обвинувачувала депутата в незаконному заволодінні майном на особливо велику суму розміром понад 54 мільйони гривень. Короткову закидали, що він, будучи директором, без згоди Кабінету Міністрів та Верховної Ради, довів до банкрутства й продав державне підприємство Тальнівський комбінат хлібопродуктів. За дивним збігом обставин, саме Олександр Коротков  виявився і покупцем. Тобто сам собі продав і сам у себе купив. При цьому завдав державі збитків у особливо великих розмірах. Державне звинувачення просило суд призначити заставу в сумі 54 мільйони. Мовляв, судячи з декларації, ці гроші в Короткова і його родини є.  Прокурор Іван Луговський, просив узяти депутата під варту, бо той має два закордоні паспорти й часто виїздить за межі Україну. Тому може втекти. До того ж обвинувачений Коротков має квартири й будинки в окупованих Криму й Донецьку й може переховуватися від правосуддя там.

Адвокати просили не арештовувати Олександра Григоровича, а взяти його на поруки 8 осіб, які погодилися поручитися за нього.

– Самотужки він не розпоряджався майном, а узгоджував свої дії з керівництвом ДАК «Хліб України» й діяв у відповідності до ухвали судів, – каже адвокат Антоніна Мельниченко. – Сума збитків не встановлена належною експертизою, а є лишень звітом.

Інший адвокат – Андрій Шевченко вдався до сексуальних порівнянь

– Щодо ризиків утечі нашого підзахисного, про які говорить прокуратура, то вони не обґрунтовані. Якщо людина має статевий орган, то це не значить, що вона зґвалтує всіх підряд. Якщо Коротков часто виїздив за кордон, то це не значить, що він утече.

Сам депутат і екс-радикал назвав себе людиною відповідальною.

– Я дружу з головою. Маю трьох дітей. Утримую колектив. Нічого протизаконного ніколи не робив. Тікати не збираюся.

Йому аплодують кількадесят працівників КХП, яких привезли на засідання.  

За дві години суд оголошує рішення: взяти під варту на 60 днів до 25 червня з можливістю внесення застави у 3 мільйони гривень. До зали заходять поліцейські. Коротков поспіхом знімає годинника. Через секунду на руки вдягають кайданки.