Біля дубів Тараса Шевченка встановлять систему громовідведення

Громовідводи біля трьох дубів, які пам’ятають малого Тараса Шевченка, хочуть установити в селі Будище Звенигородського району Черкаської області.

Про це повідомив сільський голова Шевченкового Сергій Смалько.

– У 60-х роках минулого століття блискавка влучила в один із дубів, фактично знищивши його вершину. Згодом у стовбур почала заливатися вода. Ентузіасти на чолі з Павлом Штеменком установили над ним накриття й цим урятували. Тому система громовідведення тут дійсно потрібна. Висота одного з дубів – 18 метрів. Іншого – 23, – каже Сергій Смалько.

З словами сільського голови існує два проекти рішення. За одним із них біля дубів мають встановити високовольтну опору, на якій буде кріпитися металевий штир. Сам Сергій Смалько пропонує дешевший варіант – вчепити громовідвід на одному з сусідніх із дубами дерев.

– Але нехай фахівці зроблять усі підрахунки й повідомлять висновки, – говорить сільський голова.

За переказами Тарас Шевченко в дитинстві, коли був козачком в Енгельгардта ховав свої малюнки в дупло одного із трьох дубів. Нині один зламався й стоїть під накриттям. Решту два намагаються врятувати небайдужі місцеві жителі.

Вік дубів у селі Будище – від 900 до 1000 років. Обхват стовбурів – від 7,5 до 8,5 метрів. У 2010 році дуби Тараса Шевченка стали призерами Всеукраїнського конкурсу «Національне дерево України», посівши 2 місце в номінації «Меморіальне дерево України».