Бустерна доза від коронавірусу: можуть щеплюватися всі черкащани, старші 18-ти років

Міністерство охорони здоров'я України видало наказ про введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих віком від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися. Станом на 10 січня 1211 черкащан вже отримали бустерну дозу вакцини від корнавірусу. Додатковою дозою вакцинувались 344 особи.

Бустерна доза має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму коронавірусу «Омікрон». Бажаний період введення бустерної дози – від 6 до 9 місяців із дати отримання другого щеплення від COVID-19.

67-річний Олександр Ткаченко одним із перших пішов щеплюватися від коронавірусу. У червні завершив вакцинацію вакциною Coronovac. Почувши про бустерну дозу, навіть не вагається – ітиме знову.

- Так багато моїх знайомих не подолали хворобу. Активна, завжди бадьора сусідка «згоріла» за тиждень. Отак сьогодні ще з нею говорив, а ввечері вже «швидка» забрала в реанімацію. Тому що мені сумніватись? Раз уже почав, то треба колотись, скільки треба, – говорить Олександр Ткаченко.

Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано також вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

- Для бустерної дози визначено дві вакцини: Moderna і Pfizer. Якщо немає цих двох вакцин і є в наявності Coronovac, то можна вакцинуватись нею. Усі центри вакцинації і пункти щеплення відкриті для вакцинації бустерною дозою, – пояснила заступниця голови області Лариса Кошова.

Направду, більшість людей літнього віку обирали для первинної вакцинації «найслабшу» вакцину, тож тепер не знають, що й обрати між сильнішими Moderna і Pfizer.

За словами заступниці начальника обласного управління охорони здоров’я Тетяни Боднар, бустерною дозою ще перед новим роком почали вакцинувати медпрацівників і працівників інтернатів. Нині нею вже активно вакцинуються медики онкодиспансеру, обласної, третьої лікарні.

Нагадаємо, з середини грудня минулого року була дозволена додаткова доза для імунокомпрометованих осіб: із ВІЛ-інфекцією; з онкологією; після трансплантації органів; пацієнтам, які перебувають на імуносупресивній або імуномодулюючій терапії; іншим пацієнтам, які мають імунодефіцитні стани. Інтервал для додаткової дози для них складав 3-6 місяців.

Введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 вже продемонструвало свою безпечність. Вона посилює імунну відповідь та ефективність проти різних варіантів коронавірусу SARS-CoV-2.

- На сьогодні держава знову дає нам черговий, безоплатний шанс у зручній формі отримати додаткову дозу, яка підсилить імунітет первинно вакцинованих людей, – зазначила Тетяна Боднар.

Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію.

На сьогодні Черкаська область не має жодних перевищень по показниках, які могли б відкинути її до «червоної» зони. З початку пандемії 130220 осіб мали підтверджений коронавірус. Нині на стаціонарному лікуванні на ковідних ліжках перебуває 411 осіб і троє дітей. 21 черкащанин підключений до апарату штучної вентиляції легень. Загальна заповненість ліжок становить 21%.