Черкащан мало не нагодували помідорами з міллю

Під час перевірки імпортованих з Туреччини свіжих помідорів фітосанітари Уманщини знайшли в партії вантажу шкідливі організми. Майже 20 тонн томатів підприємець намагався завезти на територію України автомобільним транспортом.

20 тонн томатів поїдуть назад до Туреччини

20 тонн томатів поїдуть назад до Туреччини

За інформацією пресслужби Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області, фахівці лабораторії виявили в овочах південно-американську томатну міль (Tuta absoluta Meyr) в живому стані (2 шт. на зразок). Ця комаха є потенційно небезпечною для рослин і включена до національного Переліку регульованих шкідливих організмів України.

- Поки вантаж їде по Україні, навіть якщо номінально перетнув кордон, поки він закритий, він вважається турецьким. Як тільки товар відкрився, він вважається українським. У Черкасах є митниця. Машину відкрили, згідно з нормативами відібрали зразки, і в одному зразку виявили дві личинки томатної молі. Товар був у режимі затримання. Проведена експертиза показала, що є зараження, і в тій же машині товар повертається, ніде більше не розпаковується, аби не допустити розповсюдження шкідника. Ця міль на різних етапах розвитку шкодить різній частині рослин і є небезпечною в плані знищення врожаю, - зазначив начальник відділу фітосанітарних заходів на кордоні Головного управління Держпродспоживслужби України в Черкаській області Костянтин Саєнко.

За його словами, минулого року весною також була повернута партія томатів із Туреччини – 22 тонни.

З метою недопущення подібних випадків до Міністерства продовольства, сільського господарства та тваринництва Республіки Туреччина надішлють повідомлення про невідповідність вантажу фітосанітарним вимогам України.

- Нотифікаційне повідомлення сформоване, надійде на Київ, а звідти – на Туреччину, - сказав Костянтин Саєнко.

Томатна міль може бути в пасльонових культурах – томатах, баклажанах, картоплі, перці.