Черкащани наздоганяють світові тренди. З моменту появи швидкісного мобільного Інтернету трафік у місті зріс на 4 250%!

Як відбувається цифровізація в Україні

Протягом тривалого часу Україна значно відставала від найбільш технологічно розвинутих країн світу. Із великим відставанням у нас було запущено третє та четверте покоління мобільного зв’язку.

 

Відтоді в рамках глобального тренду в Україні відбувається зміщення фокусу від фіксованого до мобільного зв’язку, від традиційних голосових дзвінків до дата-сервісів. А мобільний оператор вже не асоціюється з телефонною слухавкою.

 

74% українців використовують для виходу в Інтернет свій смартфон, а 45% ― називають смартфон своїм основним пристроєм для доступу до «всесвітньої павутини ».

 

В 2015 та 2018 роках першим оператором, який запустив 3G+ та 4.5G в Україні, став lifecell.

 

З Із появою мобільного Інтернету четвертого покоління абоненти отримали можливість користуватися найкращими цифровими послугами, мати цілодобовий доступ до фінансових та адміністративних сервісів, переглядати HD-відео без затримок і грати в онлайн-ігри, не обмежуючи себе в споживанні мобільного Інтернету. Чимало можливостей відкрилося і для бізнесу: логістичні сервіси, інтернет-торгівля, комунікації, телемедицина, онлайн-навчання та й просто віддалена робота!

 

Про високий рівень зацікавленості та готовності українців користуватися дата-послугами свідчить безпрецедентне зростання мобільного трафіку по Україні ― на 134% за рік.

 

У Черкасах цей показник є ще вищим, адже минулого літа  черкащани одними з перших отримали доступ до четвертого покоління мобільного Інтернету. За рік трафік у місті зріс на 232%, а з моменту старту нових стандартів зв’язку (3G і 4G) ― аж на 4 250%!

 

У мережі lifecell наразі 78% абонентів є користувачами смартфонів. Цей показник є найвищим серед мобільних операторів. Якщо говорити про те, для чого абоненти lifecell використовують мобільний Інтернет, то, в першу чергу, це відеосервіси - 36%, інтернет-трафік через браузер та додатки – 33%, соцмережі – 26% та месенджери – 4%.

 

 

Ціна питання

У 2018 році британський провайдер Cable.co.uk оприлюднив результати дослідження доступності Інтернету в 230 країнах світу. Згідно з отриманими даними мобільний Інтернет в Україні виявився найдешевшим у Європі та четвертим за  доступністю в світі (вартість мобільного трафіку в нашій країні становить $0,51 за 1 ГБ). Навіть у наших найближчих сусідів вартість мобільного зв’язку є значно вищою. Наприклад, у Білорусі (48 місце) за 1 ГБ мобільних даних доведеться заплатити в середньому $2,36 ― у 4,6 рази більше, ніж в Україні, в Молдові (57 місце) ― $2,85 за 1 ГБ трафіку, а в Угорщині (135 місце) ― $6,56.

 

Це дозволяє конкурувати з провайдерами стаціонарного Інтернету, але при цьому надавати послуги там, де перебуває користувач, без прив’язки до дому чи офісу. Вдома, на роботі, у кафе, у парку, на стадіоні чи у транспорті — мобільний Інтернет завжди з вами. Крім того, він має високий ступінь захисту на відміну від гостьових WiFi-мереж, які надають доступ абонентам без авторизації.

 

Сьогодні мобільні оператори є одними з найбільших інвесторів і платників податків в країні. Наприклад, материнська компанія Turkcell (lifecell є частиною цієї міжнародної телекомунікаційної групи) інвестувала в економіку України близько 2 млрд доларів США за останні 15 років.

 

 

Які тарифні плани обирають мешканці Черкас

 

Із появою четвертого покоління мобільного Інтернету основною перевагою тарифів lifecell стало вдале поєднання збільшених обсягів інтернет-трафіку та кількості хвилин для традиційних голосових дзвінків.

 

Нещодавно було запущено унікальну послугу «Слухняні хвилини». Підключивши її, користувачі тарифних планів «Лайфхак», «Хайп» та «Platinum» отримують можливість хоч щодня збільшувати кількість пакетних хвилин для традиційних дзвінків на будь-які українські номери до 1000, 1500 чи 2500 хвилин. Це в рази більше, ніж в середньому витрачає українець за місяць.

 

Крім того, всі тарифні плани lifecell включають в себе безкоштовний трафік або спеціальні пропозиції для користування музичною платформою fizy, месенжером BiP, онлайн кінотеатром TV+, хмарним сховищем lifebox та іншими цифровими сервісами.

 

Лідерами за популярністю серед абонентів lifecell у Черкасах стали тарифні плани «Лайфхак», «4 Безліміти» та «Інтернет Жара».

 

Особливості тарифів:

 

«Лайфхак» ― єдиний на українському ринку тарифний план, де об’єм інтернет-трафіку визначається кількістю гігабайтів, спожитих минулого місяця, до яких гарантовано додаються 20 ГБ трафіку. Крім того, абоненти цього тарифного плану можуть необмежено дзвонити на номери lifecell та користуватися соцмережами, а також отримують 150 хвилин на місяць для дзвінків на номери інших мереж.

 

«Інтернет Жара» включає в себе 20 ГБ мобільного Інтернету та 100 хвилин для дзвінків на будь-які номери по Україні протягом чотирьох тижнів. 

 

А тариф «4 Безліміти» був спеціально розроблений для тих, хто цінує свободу онлайн-спілкування. Він включає в себе безлімітні дзвінки всередині мережі lifecell, необмежений інтернет-трафік для перегляду відео на популярних ресурсах, необмежене спілкування в месенджерах, безлімітне користування Facebook та Іnstagram, 30 хвилин для дзвінків на інші номери в  межах України та 100 МБ Інтернету на добу.

 

До того ж, lifecell ― єдиний серед трійки найбільших мобільних операторів України, який надає абонентам можливість сформувати власний тариф, використовуючи тарифний конструктор «Зроби сам». Користувач може самостійно визначити кількість хвилин, повідомлень і трафіку, після чого система автоматично підрахує абонплату і дозволить підписатися на створений тариф.

 

Більш детальна інформація доступна на офіційному сайті оператора www.lifecell.ua.