«Черкаси» виходить на широкий екран

27 лютого у кінопрокат виходить одна з найбільш очікуваних кінопоем’єр року стрічка «Черкаси». Це — військова екшин-драма режисера Тимура Ященка, знята на основі реальних подій, що розгорнулися у навесні 2014 року в Криму. У ній розповідається про моряків мінного тральщика «Черкаси», заблокованого росіянами на виході з бухти озера Донузлав.

Як повідомляє «Держкіно», за фінансової підтримки якого й було знято стрічку, прем’єра стрічки «Черкаси» приурочена шостій річниці анексії Криму.

Нагадаємо, тральщик «Черкаси» три тижні чинив опір ворогу і став єдиним із 9 українських кораблів, що не спустив державний прапор. Командир тральщика «Черкаси» Юрій Федаш консультував знімальну команду під час роботи над стрічкою. До акторського складу увійшли моряки, які під керівництвом Федаша тримали оборону на кораблі у 2014 році. Фільм створювався у тісній співпраці та завдяки сприянню Військово-Морських Сил і Генерального Штабу Збройних Сил України.

«Черкаси»— до болю чесний, відвертий кінопроєкт. Його важко зарахувати до числа фільмів патріотичної пропаганди. Ми надаємо можливість глядачеві самостійно робити власні висновки. Цей фільм — про звичайних хлопців, які в екстремальний період життя здійснюють непростий вибір, про дружбу, зраду і гідність. Створення «Черкас» підтримало багато культурних і соціальних інституцій, бізнес-організацій, і, що важливо, завдяки краудфандинговій платформі «Велика ідея» у співпраці з Міжнародним фондом «Відродження» своїми внесками підтримали сотні звичайних громадян нашої країни. Для нас це підтвердження актуальності, важливості фільму і його тематики для українського соціуму», — розповідає продюсерка картини Марта Лотиш. 

Зйомки тривали 39 знімальних днів та відбувалися на узбережжі Чорного моря: в Одесі, на Кінбурнській косі, а також у районі Очаківського порту. Крім того, одна з локацій розташовувалася в селі Чернігівської області. Події на морському тральщику «Черкаси» відзняті на кількох кораблях.

«Черкаси» ─ це перший повнометражний фільм про українські військово-морські сили в історії сучасного національного кінематографа. Силові відомства надали справжні кораблі флоту і спеціальне військове обладнання, а для фільмування екшн-сцен притягувалася бойова армійська авіація, близько сотні військовослужбовців, зокрема й спецназівці («морські котики»). Деякі сцени фільмувались під час навчань ВМС України.

До акторського складу увійшли моряки, які під керівництвом Федаша тримали оборону на кораблі у 2014 році: Роман Семисал, Дмитро Сова, Євген Ламах, Олег Щербина, Руслан Коваль, Євген Авдєєнко, Вадим Лялько, Віталіна Біблів.

Всеукраїнський кінотеатральний прокат розпочнеться 27 лютого 2020 року, у 6-ту річницю анексії Криму.