Черкаські батьки створюють ажіотаж у дитячих поліклініках

Терпіння черкаських батьків доходить своєї межі: багато черкащан, які працюють хочуть повернути своїх дітей у дитсадки, інші ж поспішають отримати необхідні довідки, аби оформити малюків до перших класів. Усі ці турботи та прагнення привели городян разом із дітьми минулого тижня до поліклінік нашого міста, через що під деякими кабінетами утворилися черги. Зрозуміло, що в умовах епідемії черги в поліклініках — небезпека на яку батьки добровільно наражають як себе та своїх малят.

— В минулу п'ятницю ми були у педіатра, хотіли взяти довідку на випадок, коли садок відновить свою роботу, замість того нас направили на манту, яку роблять усім діткам, в кого давно була попередня. Черга під маніпуляційним кабінетом була на 1,5 години, — ділиться враженнями від відвідування 5-го Черкаського міського центру первинної медико-санітарної допомоги мама чотирирічки Валентина. — Записались на огляд, може отримаємо таки довідку, адже на той момент лікарям ніяких розяснень щодо того, які ще мають бути дозволи не надали. наша педіатр пояснила що не знає чи має просто оглянути дитину, чи повинна направити нас здавати тест на COVID (мазок з носа-горла).

У департаменті охорони здоров'я та медичних послуг пояснюють: черги у поліклінічних закладах міста виникли, бо дякі батьки не записалися попередньо на прийом або ж прийшли не на свій час.

— Так, минулого тижня ми мали ситуацію у поліклініках міста, коли стурбовані батьки прийшли без запису. Нам довелося втручатися та оперативно вирішувати цю ситуацію. На початку карантину частина  дітей не отримала планові щеплення, тепер їх потрібно доробити, що викликає певний ажіотаж під маніпуляційними кабінетами, — коментує директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради Всеволод Кульчиковський. — Тож ще раз хочу нагадати городянам, про можливість записатися на прийом до лікаря телефоном або ж через особистий медичний кабінет інтернетом. Якщо всі охочі потрапити на прийом робитимуть це і приходитимуть на час запису — ми не матимемо подібних незручностей, та й не наражатимемо один одного на небезпеку підхопити будь-який вірус та COVID-19 зокрема у коридорах медзакладів міста.

— Черги виникли не лише у нашій поліклініці, а й по всьому місту. Уявіть собі в Черкасах десять тисяч дошкільнят. Батьки значної частини яких планують повертати своїх малюків у дитсадки. Оскільки зараз довідок ми ще не видаємо, батьки поспішають доробити усі необхідні щеплення, проби манту (хто пропустив цього року) а відтак і утворюються черги під кабінетами щеплень, — розповідає завідувачка педіатричної амбулаторії 5-го Черкаського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Ніна Міхновська. — Щодо перевірки дітей на COVID-19 після карантину перед відвідуванням дошкільних навчальних закладів поки що  розпоряджень не було. Тож сімейні лікарі після огляду дітей, опитування батьків чи контактувала дитини чи члени сім’ї з хворими на коронавірус, видаватимуть довідки за формою 095/o. Ця довідка дозволяє дитині після карантину, перенесених захворювань та інших причин відсутності дитини повертатися до дитячого дошкільного закладу.