Черкаські судді отримали в жовтні зарплату без премій та надбавок

Черкаські суди перестали розсилати виклики в суд. Причина – відсутність коштів.

– Така ситуація не стала несподіванкою, – розповідає головний бухгалтер Державної судової адміністрації в Черкаській області Наталія Гапоненко. – Коштів не виділяє Державна судова адміністрація з Києва. А їй у свою чергу – міністерство фінансів. Ще до листопада ми якось могли протягнути й з горем навпіл надсилали повідомлення. А зараз на це немає коштів. Відповідні листи вже направлені в міністерство фінансів і Верховну Раду з проханням про перерозподіл коштів бюджету. Нам обіцяють, що проблема має бути вирішена, але результату поки немає.

У Тальнівському районному суді виклики до суду перестали надсилати з 2 листопада.

– У нас ще ситуація не найгірша, – каже голова суду Жанна Соколовська. – В інших областях гроші закінчилися раніше. Зараз усіх запрошуємо брати інформацію із сайту суду. Так само електронною поштою надсилати судові позови. Про судові засідання повідомляємо теж електронною поштою. В крайніх випадках, коли погано працює інтернет, надсилаємо смс. Однак на есемески тратимо власні гроші, яких теж немає. Річ у тім, що в жовтні ми отримали самі лише голі ставки. Без надбавок і премій. Для працівників суду, які є державними службовцями це дуже малі кошти. Деякі працівники не мають навіть мінімальної зарплати. На листопад і грудень навіть таких грошей немає. Що буде далі – не знаю.

До кризи з фінансуванням судді отримували одні з найбільших зарплат в Україні. Звісно, йдеться не про районних суддів, а про суддів Конституційного, Верховного та апеляційних судів.