Черкаські вчителі вакцинувалися до ЗНО

В кінці травня-першій половині червня у школах відбуватиметься зовнішнє незалежне оцінювання. До цього часу всі вчителі, які будуть задіяні в зовнішньому незалежному оцінюванні, мають отримати антиковідну вакцину.

– Я не знаю, як у Черкасах, але в області вакцинація вчителів проходила досить активно, – розповідає начальник управління освіти й науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський. – Усі вчителі, які будуть задіяні в процесі, отримали змогу вакцинуватися.

Керівник відділу освіти Кам’янської громади Анатолій Могилка підтверджує слова Данилевського:

– У нашій громаді не буде пунктів зовнішнього незалежного оцінювання. Кам’янські вчителі їхатимуть до Сміли. Усі четверо вже отримали вакцину. Також могли отримати всі педагоги, які хотіли це зробити. Варто було звернутися до сімейного лікаря.

Однак не всі черкаські вчителі отримали вакцину.

– Я записалася відразу, – розповідає черкаська вчителька Оксана. Прізвище не хоче називати. – У першу хвилю в нашій школі відібрали 10 педагогів, яким провели вакцинацію. Я кілька разів зверталася до відповідальної особи. Та запевняла, що всі списки вже передані. Однак ніхто мені так і не перетелефонував і не запросив. Тепер на ЗНО не піду. Не хочу наражати себе на такий ризик.

– Можливість вакцинуватися отримали всі бажаючі, – розповідає Олена – завуч однієї з черкаських шкіл. – Нам приходили запрошення двічі. У першу хвилю бажаючих не було. Тоді з міського відділу прислали ще раз запрошення, бо не вистачало мінімальної кількості. Це було перед Днем Перемоги. У цей додатковий список зголосилося ще двоє бажаючих. У них взяли номери телефону й, здається, вже теж вакцинували.

Цю інформацію підтверджує начальник управління освіти Черкаської міської ради Євген Степко.

– Вакцин було більш, ніж достатньо – півтори тисячі. Причому це відразу подвійна вакцина. Однак ми зіткнулися з небажанням частини вчителів вакцинуватися. Заледве набрали 200 осіб. Вакцинувалися навіть прибиральниці, які виявили таке бажання.

Перше ЗНО має відбутися 21 травня. Учні складатимуть іспити з української мови й літератури.