Черкаський Енергозбут погрожує боржникам примусовим відключенням

Жителі області скаржаться на смс-повідомлення, які їм надсилає «Черкасиенерозбут». У них називається особовий номер споживача, сума боргу й прохання заплатити. У разі несплати «Енергозбут» повідомляє, що «ваш об’єкт буде включено в реєстр на відключення».

Про подібні випадки пише в соціальній мережі «Фейсбук» Юлія Ткаченко.

– Прислали й вимагають сплати. А ще навіть пенсії  не отримали.

– Мені теж прийшло, – пише жителька Черкас Альбіна Няттієва. –  Погрожують відключенням, якщо не сплачу. Також за минулий місяць. А вчора мені телефонував водоканал і теж вимагав сплату. На відповідь, що сплати відтерміновано до кінця карантину, заявляють, що нічого не відтерміновано. Цікавий поворот.

– Мені прийшло, хоча 23 числа оплатила, і особовий рахунок не мій. У колцентр додзвонитися неможливо! – пише Оксана Барановська.

Усім стурбованим відповів Віктор Савченко:

«Шановні, все дуже просто: Перевірте ваш особовий рахунок, якщо він не співпадає, зателефонуйте до КОЛ-центру, вкажіть вірний о/р та надайте вірний телефон спеціалісту. Якщо все співпадає, можете сплачувати. В SMS не написано, що ви будете відключені, це заборонено, але подати на відключення вас можна, виконавши певні дії, після закінчення карантинних заходів, відповідно до законодавства України, буде проведено припинення електропостачання. Суми, які вказані в SMS, це з урахуванням спожитої електрики в березні. Законодавство не дозволяє вам не сплачувати, це гнилий піар можновладців, ви зобов’язані сплачувати, але на даний момент, через прикрі події відтерміновані (!) заходи примусового стягнення. Тому не панікуйте, не робіть чортів із компаній, які повинні отримувати кошти для закупівлі електроенергії, а намагайтесь виконувати свої зобов’язання».

Заступник директора «Черкасиенергозбут» Олена Коваль каже, що смс дійсно надсилає їхня організація.

– Ми інформуємо абонентів про розмір їхньої заборгованості. Надсилаємо повідомлення лише тим, хто має прострочені платежі. Повідомляємо про можливість відключення. Звісно, на період карантину ми не маємо права нікого відключати. Але й споживачі не позбавлені обов’язків сплачувати за послуги, які їм були надані. Якщо такі споживачі навмисне не платять, то по завершенні карантину ми попередимо їх ще раз і лише тоді відключимо від електроенергії. Якщо смс прийшло помилково, то це значить, що людина мала борг, а потім сплатила, але ці гроші ще не надійшли на рахунок «Черкасиенергозбуту». Треба зателефонувати на гарячу лінію чи в колцентр і поспілкуватися з оператором, який внесе необхідні зміни.

Повідомлення про борг отримав і житель Кам’янки Віталій Іванченко.

– Мабуть у березні я забувся заплатити, тому прийшла смс на мій телефон. Пішов до терміналу і все сплатив. Ще й радію, що так сталося. Мені боргів не треба. А якщо забуду – то тепер нагадають.