Черкаську місцеву прокуратуру перевірили на предмет доступності для людей з інвалідністю

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Черкаській області Валерій Єфіменко та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Людмила Проценко здійснили моніторинговий візит до Черкаської місцевої прокуратури з метою перевірки дотримання законодавства щодо доступності об’єктів інфраструктури, відповідно до потреб осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення.

Під час візиту з’ясовано, що Черкаська місцева прокуратура розташована у чотириповерховій адміністративній будівлі. На протилежній від входу до будівлі стороні вулиці розміщено необладнану стоянку для автомобілів, дорожній знак 5.38 «Місце для стоянки» із табличкою 7.17 «Особи з інвалідністю» - відсутній.

Поріг будівлі зроблено з полірованого граніту, який місцями не тримається. Через це є шість слизьких сходинок, які не облаштовані перилами; зовнішнього пандуса перед входом до прокуратури немає. Відсутнє нанесення контрастного кольорового маркування початку та закінчення сходів на ґанку та у вестибюлі будівлі. За словами керівника прокуратури, заплановано ремонт сходів, який відбудеться за настання сприятливих погодних умов.

Вхідні двері з прозорого скла містять відповідне маркування. За вхідними дверима розміщується скринька для звернень громадян. Кімната прийому громадян розміщена в холі першого поверху. Кімната обладнана належним чином: наявні столи з відповідними розмірами для відвідувачів на кріслах колісних, стільці, письмове приладдя. Проте, доступ до кімнати особам, що пересуваються на кріслах колісних - неможливий через наявність біля вхідних дверей стаціонарного прохідного (арочного) металодетектора, ширина проходу якого близько 72 см ( при стандартній ширині крісла колісного 66 і 72 см) та розташованих за металодетектором трьох сходинок без внутрішнього пандуса/підйомника. Дверний отвір менше ніж 0,9 м; поріг вище 0,02 м.

У приміщенні першого поверху відсутні тактильні таблички (виконані рельєфно-крапковим шрифтом Брайля) для орієнтування у просторі осіб з порушенням зору.

Санвузол розташований в недоступному місці, через те, що до нього також треба подолати 3 сходинки без пандуса чи підйомника, вхідні двері до санітарно-гігієнічної кімнати мають ширину близько 60 см; всередині відсутні відповідні поручні, що унеможливлює, за потребою, використання вказаного приміщення відвідувачем на кріслі колісному.

Інформація про години роботи місцевої прокуратури та графік прийому посадовими особами розміщено на веб-сторінці установи та у вестибюлі поряд із текстом  Закону України «Про звернення громадян».

За результатами моніторингового візиту готується звіт та відповідні листи реагування.