Депутати облради обрали ще одного заступника голови

Представників партії ОПЗЖ знову не обрали до керівництва Черкаської обласної ради. За представника цієї політсили пана Доманського на посаду заступника голови облради проголосували лише 26 депутатів при необхідних 33-ьох.

Ранок на сесії починається бадьоро. В дверях та на обох входах до сесійного залу стоять поліцейські. Мене теж перепиняють:

– Одягніть маску, будь ласка, – чемно просять.

Однак так щастить не всім. Хлопців із «Національного корпусу» поліція не пускає всередину. Посилається на санітарні норми, мовляв, у залі й так багато людей. Виникають локальні суперечки.

Причина обурення «Нацкорпусу» відома – хлопці не хочуть бачити в керівництві рад (міської та обласної) представників ОПЗЖ, вважаючи їх союзниками Путіна й відповідальними за російську агресію.

Тим часом у сесійному залі депутати на позачерговій сесії пробують проголосувати кандидатури двох заступників, яких «прокатали» минулого разу. Справа йде повільно. Спочатку в залі реєструються лише 9 депутатів. Отже, сесія неповноважна. Голова Анатолій Підгорний оголошує перерву на годину.

Коли відведений час збігає, в залі реєструються 34 депутати з 64-ох. Це представники коаліції – «Черкащани», ЄС та «Батьківщина» й ОПЗЖ, яка вирішила до них долучитися. «За майбутнє» і «Слуги народу» не реєструються.

– Ми категорично проти того, щоби в часи епідемії коронавірусу плодити чиновників із великими зарплатами, – каже Валерій Данилевський – депутат від «Слуг народу». – Усіма нормативними документами передбачено, що в голови обласної ради має бути два заступники. Ніякого третього, спеціально обраного для ОПЗЖ, не передбачено. Ми дотримуватимемося цієї норми. Зараз треба берегти народні гроші, а не тринькати їх на чиновників.

Оскільки на сесії зареєструвалося понад 33 депутати, Анатолій Підгорний оголошує, що подає кандидатуру «батьківщинівця» Михайла Мушієка на посаду заступника.

Народні обранці йдуть голосувати. Цього разу все відбувається за домовленостями коаліції – 34 голоси «за» і Мушієк займає місце праворуч від голови. Першим заступником на попередній сесії було обрано представника ЄС Романа Сущенка.

За інерцією обласна рада пробує впхнути в крісло і представника ОПЗЖ Володимира Доманського, але цього разу він отримує ще гірший результат, ніж напередодні – 26 голосів при необхідних 33-ох.

– За представника ОПЗЖ з ідеологічних міркувань не проголосувала фракція «Європейської солідарності», – каже інкогніто один із депутатів. – Не могли вони переступити через себе, особливо, якщо згадати, що російські друзі депутатів від ОПЗЖ три роки тримали Романа Сущенка в російській в’язниці.

О 14-ій годині Анатолій Підгорний закриває сесію. Останніми  від будинку йдуть поліцейські.