Держпродспоживслужба хоче закрити кулінарний цех у торговому центрі

18 черкасців отруїлися, придбавши кулінарію в магазині «Деликат», що в приміщенні супермаркету DEPO't center. Подія сталася в середу, 4 вересня.

– Я вперше в житті купила готові млинці в «Деликаті», – пише в мережі «Фейсбук» черкащанка Ірина Дідук. – І тепер ось так постраждала.

У Черкаському лабораторному центрі підтверджують інформацію про отруєння.

– Загалом до лікарів звернулося 25 осіб, – розповідає виконувач обов’язків  директора ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр» МОЗ України Михайло Сьомак. – З них 7 дітей і 18 дорослих. Симптоми мали схожі – температура, різь у животі, діарея, а в окремих випадках і блювота. Всі постраждалі купували млинці з грибами та куркою та сир «моцарелла». Стан двох осіб – середньої тяжкості. Інших уже виписують із лікарні після крапельниць. Того ж дня фахівці нашої служби та працівники Держпродспоживслужби виїхали на місце. Взяли проби з рук, з води та з інвентаря, яким користувалися кухарі. Також дослідили всіх, хто працює з кухарями. Млинці, на які грішать постраждалі, ще залишилися в них і були відправлені на дослідження. Після проведення лабораторних аналізів можна стверджувати, що в 5 випадках підтвердився сальмонельоз. Мікроби сальмонели ми знайшли і в млинцях. Зараз намагаємося встановити шлях, за яким вони туди потрапили.

Держпродспоживслужба може закрити кулінарний цех «Деликату» на невизначений час.

– Такі думки в нас є, – каже заступник начальника управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Наталія Видра. – Звісно, мова не йде про повне закриття магазину «Деликат», а лише його кулінарного цеху. Плануємо закрити його аж поки власники не наведуть там належний порядок. Однак остаточне рішення ще не ухвалено.

В.о. директора супермаркету Людмила Мельник у коментарі «Вікка» сказала, що «поки ведеться розслідування, млинці не готують, і людина, яка стояла на процесі виготовлення млинців, зараз не працює».

За словами санітарного лікаря супермаркету Петра Турика, «в інтересах мережі встановити істину, щоб, не дай Бог знайти джерело інфекції, щоб надалі такого не повторилося».

Черкаська поліція відкрила кримінальне провадження за частиною 1 статті 325 (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України.

Останнє масове отруєння продуктами сталося на Черкащині в червні цього року. На святкуванні дня народження в кафе села Бузівка Жашківського району отруїлося 12 осіб, серед яких троє дітей.

З’ясувалося, що в кафе не було водогону, каналізації й приміщення для миття посуду. Працівники не проходили обов’язковий профілактичний огляд.