«Для поїздок у транспорті достатньо «жовтого» сертифіката про вакцинацію: Кошова відповіла на найпоширеніші питання щодо обмежень «червоної» зони

У зв'язку із запровадженням на території Черкаської області “червоної” зони, у жителів виникла значна кількість запитань щодо нових карантинних обмежень, особливостей діяльності закладів та перевезень пасажирів. На найбільш часті запитання відповіла заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова.

Чи можуть їздити у громадському транспорті громадяни, які отримали лише одну дозу дводозної вакцини від коронавірусу?

- Так. Для перевезень пасажирам достатньо й “жовтого” сертифіката про вакцинацію. Також можна продемонструвати й документи, що засвідчують негативний результат ПЛР-тесту або ж тесту на антиген, однак вони дійсні 72 години з моменту отримання.

Чи можуть правоохоронці перевіряти наявність сертифіката у дітей?

- Ні. Обмеження “червоної” зони, зокрема заборона відвідувати певні заклади без наявного сертифіката про вакцинацію чи негативного ПЛР-тесту, не поширюються на осіб до 18 років.

Чи можуть у навчальних закладах вимагати сертифікат про вакцинацію у неповнолітніх?

- Ні. Для роботи закладів освіти достатньо 100-відсоткової вакцинації усіх працівників закладу - педагогів та персоналу. Водночас, в Україні дозволена та рекомендована вакцинація від коронавірусу дітей від 12 років.

Чи потрібно роздруковувати сертифікат про вакцинацію на папері жовтого чи зеленого кольору?

- Ні. “Жовті” або “зелені” сертифікати генеруються автоматично у Дії, залежно від кількості отриманих вами доз вакцини. Водночас друкувати сертифікат про вакцинацію у свого сімейного лікаря не потрібно на папері відповідних кольорів.

Сертифікат чи ПЛР-тест потрібен і для перевезень між районами області?

- Так. У зв’язку із введенням на території Черкащини “червоної” зони документи про вакцинацію, негативний результат тесту на коронавірус, довідку про одужання чи протипоказання потрібно мати не лише для перевезень між областями, а й всередині неї.

Чи працюватимуть продуктові магазини й аптеки у “червоній” зоні та чи впускатимуть до них невакцинованих громадян?

- Так. Обмеження “червоної” зони не поширюються на заклади продовольчої торгівлі та ті, 60% площі яких призначені для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованим ЗМІ, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, садівним матеріалом (квітами, рослинами).

Чи можуть працювати заклади непродовольчої торгівлі, ТРЦ та ринки, якщо у них вакциновано 100% працівників?

- Так. Обмеження “червоної” зони не поширюються на заклади, у яких імунізовані від коронавірусу 100% працівників. Однак і приймати вони можуть лише клієнтів, які мають сертифікат вакцинації.