До тальнівського села не приїдуть 400 студентів із Канади

У Леґедзиному Тальнівського району готуються скасувати велику культурну програму, яка була запланована на це літо. Причина – пандемія коронавірусу.

– До нас мали прибути 400 студентів із Канади, – розповідає директор заповідника «Трипільська культура» Владислав Чабанюк. – Минулого літа на мене вийшли наші українські студенти, які навчаються там. Кажуть, що внуки емігрантів хочуть побачити Україну, в якій ніколи не були. Ми склали програму. Загалом мали приїхати 400 студентів групами по 50 осіб. Тобто, на три дні до нас заїздить перша група, живе в спартанських умовах у селі – намети, старі хати без господарів.  Потім їде на 4 дні в подорож Черкащиною – Умань, Шевченкове, Моринці, Канів, Чигирин і Холодний Яр і повертається в Канаду.  Після неї заїздить інша група. Загалом мало бути сім груп по 50 і більше осіб кожна. Тепер це все доведеться скасувати через загрозу поширення коронавірусу. Дуже шкодуємо, бо це була би безпрецедентна річ.

У селі Леґедзине Тальнівського району знаходиться музей  та заповідник «Трипільська культура». Влітку відбуваються щорічні розкопки найбільшого в світі стародовнього трипільського міста, площею 450 гектарів. Розкопки фінансує англійський лорд Бертран Кост. Окрім Трипілля в Леґедзиному розкопують поселення черняхівської культури, та скіфські кургани, один із яких стоїть дорогою на Умань.