Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області перевірили на предмет доступності для людей з інвалідністю

Регіональний представник Уповноваженого ВР України з прав людини у Черкаській області Валерій Єфіменко здійснив моніторинговий візит до одного з майнових об’єктів, утримання якого здійснює Комунальне підприємство «Управління по експлуатації Будинку рад і об’єктів обласної комунальної власності» з метою дотримання принципу недискримінації в різних сферах суспільних відносин.

В чотириповерховій будівлі по вул. Смілянській, 131 у м Черкаси розміщуються: Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області, Департамент агропромислового комплексу Черкаської облдержадміністрації, Управління цивільного захисту Черкаської облдержадміністрації. Зокрема, підрозділи Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області розміщуються на першому і третьому поверхах будівлі.

Журнали прийому громадян, графіки прийому громадян вищевказаними державними установами в наявності. Про те, маломобільним групам населення, особам з інвалідністю на кріслах колісних, в тому числі учасникам АТО, важко потрапити на прийом, оскільки необхідно подолати сходи на вході до будівлі, сходовий марш у вестибюлі, які не обладнані пандусом, поручнями та контрастно не промарковані; кнопка виклику у доступному місці відсутня, що не надає можливості людині на візку самостійно потрапити до будівлі та Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області. Санітарно-гігієнічна кімната обладнана для потреб осіб з інвалідністю у будівлі відсутня. Також не враховано потреби осіб з порушенням зору, оскільки відсутні тактильні таблички для таких людей.

З метою усунення виявлених недоліків регіональний представник провів робочу зустріч з начальником Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ігорем Віштаком та директором КП «Управління по експлуатації Будинку рад і об’єктів обласної комунальної власності» Валерієм Височиним.

За результатами моніторингового візиту готується звіт та акт реагування.