Головний синоптик Черкащини розповів, якою буде зима

Цьогорічна зима на Черкащині буде нестійкою: туманною, з ожеледдю й памороззю, іноді з хуртовиною.

Прогноз на зиму 2020-2021 для “18000” розповів директор Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

У Черкаській області стійкий перехід середньодобової температури через 0º в бік зниження, що означає прихід зими, очікується в період з 17 до 22 листопада.

Синоптики наголошують, що в нашому регіоні в певні роки стійкого переходу температур не спостерігалося, наприклад, зима 2019 року.

Сніг на Черкащині також прогнозують на кінець листопада. Але синоптики попереджають, що це короткочасне й незначне утворення снігового покриву.

За словами фахівців, період залягання снігу може змінюватися. Зазвичай стійкий сніговий покрив встановлюється у третій декаді грудня й утримується впродовж 60-70 днів. Проте в окремі роки може з’явитися у другій-третій декадах листопада або лише у першій декаді січня.

Упродовж цьогорічної зими сніговий покрив буде нестійкий, з неодноразовим сходом і утворенням.

Тож за попередніми оцінками, зима в 2020-2021 року очікується мінливою, з чергуванням невеликих морозів та відлиг. Опадів у вигляді снігу випаде дещо менше норми, а сам покрив буде нерівномірний.

Характерними атмосферними явищами зими будуть тумани, ожеледь і паморозь, на дорогах ожеледиця, в окремі дні – хуртовини.