Гральна «зачистка»

Уряд розпочав активну боротьбу з незаконним гральним бізнесом. В Україні припинено діяльність майже 5300 гральних закладів.

20 грудня під головуванням прокурора Черкаської області Олександра Вороніна проведено оперативну нараду з керівниками правоохоронних органів області щодо координації та взаємодії з приводу виявлення та розкриття злочинів зазначеної категорії. Прийнято рішення про створення відповідної міжвідомчої робочої групи. Таких груп по області близько 30-и. До їх складу включено працівників органів фіскальної служби, Нацполіції, прокуратури та представників органів місцевого самоврядування.

  • Також окремі такі групи створені в кожному відділі та відділенні поліції, –  повідомив речник управління Національної поліції в Черкаській області Дмитро Грищенко. – За час відпрацювання було вилучено комп’ютерну техніку та інше майно на понад один мільйон гривень, тобто все, що знаходилось у цих закладах на час дії постанови.
  • У період з 20.12.2019 до 22.12.2019 на території області припинено діяльність 8 гральних закладів, діяльність яких не відповідає чинному законодавству: 3 – у м. Черкаси, 1- у м. Канів, 3 – у м. Сміла, 1 – у м. Золотоноша. У межах кримінальних проваджень вилучено близько 130 одиниць комп’ютерної техніки та іншого обладнання, документацію, - поінформувала прес-секретар прокуратури Черкаської області Світлана Андрійченко.

За словами Світлани Андрійченко, на цей час відповідно до відомостей оперативних підрозділів Нацполіції, на території області жоден гральний заклад не функціонує. Майже всі банери та вивіски демонтовано, ця робота триває (залишилося демонтувати близько 13 банерів на Уманщині).

Прокуратура Черкаської області спільно з Управлінням СБУ в Черкаській області та Управлінням стратегічних розслідувань в області Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України за останню добу, 24 грудня, припинила діяльність двох нелегальних гральних закладів у м. Сміла, які поновили незаконну діяльність.

У разі виявлення функціонування таких закладів черкащани можуть телефонувати й інформувати на спецлінію «102». За словами Дмитра Грищенка, жодного дзвінка від жителів області на цей час не було.

В Україні офіційно працює лише три оператори державних лотерей