«І квартплату плачу, і у дворі мету»

— Мені вже 81 рік. Я справно щомісяця сплачую квартплату. Ну скажіть, чому я маю ще й виходити у двір і прибирати оце сміття? Нормальна людина в такому не схоче житии, от і доводиться нам самим тут прибирати, — бідкається пенсіонерка, інвалід ІІ групи Галина Солодун.

"Ні прибирати, ні жити в такому немає сил", - 81-річна черкащанка Галина Солодун

"Ні прибирати, ні жити в такому немає сил", - 81-річна черкащанка Галина Солодун

Жінка мешкає у будинку 305, що по бульвару Шевченка. Як і інші її сусіди справно щомісяця оплачує послуги управлінської компанії «Нова якість», та от стверджує, що гарантованих послуг за ту квартплату не отримує. Городяни, що тут мешкають, запевняють: вже п'ять місяців не бачили двірників.

Висотка 305 по бульвару Шевченка — це великий дев’ятиповерховий будинок на сім під'їздів та 236 квартир, мешканці яких щомісяця сплачують 6,15 грн за кожен метр своєї житлової площі. Тож управлінська компанія «Нова якість» за утримання цього будинку кожного місяця отримує 86 979 грн. Будинок розташований на перетині бульвару Шевченка із вулицею Припортовою. На першому поверсі - безліч торговельних та розважальних закладів, відвідувачі яких часто заходять у двір будинку то перекурити, то пива випити, тож засмічувати прибудинкову територію тут є кому.

— Що Служба утримання будинків була, що ця «Нова якість» — толку ніякого, тільки в ціні ми різницю відчули. СУБу, правда, платили дві гривні з копійками, а цим — 6,15 грн, але що ті нічого не робили, що ці не роблять, — розповідає одна з сусідок Лідія Александрова. — СУБу я щомісяця платила 196 грн за свою квартиру, а «Новій якості» 420 грн — різниця дуже відчутна.

Заради справедливості мешканці зізнаються, у підвалі їм поміняли кілька метрів труб, один раз приїжджала аварійка пробити каналізацію. Жителі цього будинку безперервно телефонують у «Нову якість» із проханням прибрати прибудинкову територію. Майстер їхнього будинку запевнив: проблему вирішать — однак на цьому справа спинилася. Тож сусіди вимушені самі періодично прибирати біля під’їздів та дитячого майданчику.

— У нас немає будинків, які не прибираються узагалі. Є, де прибудинкова територія прибирається бригадним методом, тобто територія не має закріпленого за нею двірника, однак її по черзі прибирають двірники з інших будинків, — розповідає нюанси роботи компанії «Нова якість» її засновник Андрій Бортник. — Якість роботи контролюють майстри, окрім того, щойно ми отримуємо повідомлення від городян про подібну ситуацію — одразу ж на нього реагуємо та вирішуємо проблему.

На жаль, такий будинок у Черкасах не один. Сторінка "Нової якості" у соцмережах рясніє скаргами городян на неприбрані двори чи невідремонтовані покрівлі. Городяни запевняють: на їх заявки управитель місяцями не реагує, і в кращому разі пояснює це тим, що на будинковому рахунку недостатньо грошей для необхідних робіт. Та попри неякісно надані або ненадані узагалі послуги городяни продовжують їх оплачувати. Одні бояться, що їм не нададуть субсидію, інші — не хочуть накопичувати борги, які швидше за все рано чи пізно доведеться сплачувати.

 

Як запевняла заступниця міського голови Людмила Бордунос, місто, визначаючи переможця на утримання багатоквартирних будинків, ключовою перевагою вважало тариф та матеріально-технічну базу претендента. Зі слів чиновниці, на момент проведення тендеру тоді ще ТОВ «Сантехбудконструкція» дала найнижчий тариф та усю необхідну базу для надання послуги. Сьогодні розуміємо: організація не має достатньо навіть людського ресурсу, аби просто прибрати місто. Городянам же нічого не залишається, як брати на себе відповідальність за утримання будинків та створювати ОСББ.