Катеринопільчанку судитимуть за крадіжку качана кукурудзи?

Справу про крадіжку одного качана кукурудзи з поля ТОВ «Хлібороб» розглядатиме Катеринопільський районний суд. Відповідне повідомлення з’явилося на офіційному сайті суду.

Поруч у графі розкрито й суть правопорушення – «вкрала один качан кукурудзи з поля, що належить ТОВ «Хлібороб». У Катеринопільскому суді кажуть, що подія сталася 1 вересня. Підозрювана – жителька села Ступичне цього ж району.

Керівником агрофірми «Хлібороб» у селі Ярошівка Катеринопільського району є Юрій Андрущенко.

– Народ краде кукурудзу, але не по одному качану, а мішками, – каже пан Юрій. –  Конкретно про цю справу вперше чую. І цієї жінки не знаю. Зараз попрошу свого юриста, щоби з’ясував.

За годину Андрущенко телефонує знову.

– Я керую приватним сільгосптовариством «Хлібороб». А крадіжка сталася в ТОВ «Хлібороб». Це підрозділ корпорації «Кернел».

Керівник охорони ТОВ «Хлібороб» Віталій Габура не пам’ятає такого затримання.

– Це було у вересні, а я тоді тут не працював. Тому ніяких подробиць затримання з одним качаном кукурудзи, на жаль, не знаю.

Телефон жінки не відповідає.

– Вона вам і не відповість, – іронізує сільський голова Ступичного Віталій Коваль. – Це людина, яка добряче зловживає спиртними напоями. Разом із співмешканцем постійно перебувала в пошуку грошей на горілку. Не дивно, що попалася з кукурудзою. Час від часу влаштовували гучні бійки. Тоді Тетяна забиралася з села й ішла до рідної Мокрої Калигірки. Кочувала там, а потім поверталася. Колись давно вони купили у селі хату. Потім, коли не було за що пити, почали розбирати дах. Зняли шифер, зняли й бляху, яка була під ним. Бляху продали й пропили, а шифером якось перекрили знову. Розвалили хлів. Співмешканець її повісився. Тетяна має четверо дітей. Старший син відбуває покарання, старша донька живе окремо. Середня донька цього року закінчила школу, а менша – ще школярка.

Начальник Катеринопільського відділення Звенигородської поліції Валентин Гірник теж не пригадує подробиць цієї справи.

– Цього року з кукурудзою затримували як ніколи багато, – говорить. – Мабуть, урожайний рік видався. Затримали підлітків, які крали мотоциклом і заробили собі на кримінальну справу. Ще кілька попалися з мішками. По них складено протоколи про адміністративні порушення. Затримуємо не ми, а працівники служби охорони. Наші люди в полях не сидять. Я не вірю, що ця жінка вкрала один качан кукурудзи. Думаю, це якась технічна помилка. Може, вона вкрала один мішок, а не один качан. Звідки на сайті суду взялася інформація про один качан – уявлення не маю.

З крадіжками кукурудзи орендарі полів на Черкащині боряться по-різному. Одні посилюють охорону, інші домовляються із перекупниками, щоби ті не купували нелущену кукурудзу. За підрахунками фахівців, Україна цього року зібрала 35 мільйонів тонн кукурудзи.