Хроніки коронавірусу-2021: дві школи – на дистанційці, одна група – на самоізоляції, коронавірусних хасидів відправляють додому

Не встиг розпочатись новий навчальний рік, як через виявлений коронавірус одну з груп першого курсу в Черкаському державному бізнес-коледжі закрили на самоізоляцію, а дві школи відправили на дистанційну роботу.

- Маємо перший підтверджений випадок захворювання на коронавірус COVID-19 у новому навчальному році. Академічна група 1М-21 (1 курс, “Маркетинг”) на самоізоляції до 20 вересня. Проведення навчальних занять за допомогою дистанційних технологій, – повідомив у соцмережі ректор Черкаського державного бізнес-коледжу Олег Куклін.

За словами заступника директора з виховної роботи Черкаського бізнес-коледжа Максима Богуна, коронавірус після ПЛР-тесту підтвердили в студентки-першокурсниці, тому потенційні контактні особи, а це 20 осіб із групи, пішли на самоізоляцію на два тижні. Вони навчаються в онлайні через систему Model.

За словами начальника обласного управління освіти й науки Валерія Данилевського, два заклади області: школа №1 ім. Пушкіна в Умані і НВК у с. Левченкове (Драбівська громада) – на дистанційній формі роботи.

- У Драбівській громаді на коронавірус захворіли кухар і технічний працівник Левченківського НВК, а в Умані школа - в оточенні хасидів, тому Уманська міськрада прийняла рішення про дистаційну роботу закладу, - пояснив Валерій Данилевський.

До всього, серед паломників-хасидів в Умані фіксують спалах коронавірусу, 54-річного хасида з коронавірусом 7 вересня терміново доправили літаком назад в Ізраїль спецрейсом.

За інформацією в.о. директора Черкаського обласного лабораторного центру Людмили Кравченко, на сьогодні всі показники відповідають «зеленому рівню» епідеміологічної небезпеки на території області, тому про перехід до іншої зони питання не стоїть.

Станом на 7 вересня в області зареєстровано 83209 випадків коронавірусної інфекції і 85 повторних інфікувань вірусом SARS-CoV-2.

За словами заступниці голови області Лариси Кошової, з лабораторно підтвердженим вірусом COVID–19 лікуються зараз 800 людей. На стаціонарному лікуванні на ковідних ліжках перебуває 103 особи, на апаратах штучної вентиляції легень – п’ять пацієнтів.

За інформацією Лариси Кошової, від початку кампанії в області провели 359696 щеплень. Першу дозу отримали 197 937 осіб, завершили вакцинацію 161 759 осіб. Зокрема, щеплення CoviShield отримали 16 198, CoronaVac – 108 718, Pfizer – 108 768, Astra Zeneca – 47 808, Moderna – 78 294.

Головний санлікар Ігор Кузін прогнозує, що Україна найближчим часом вийде із “зеленого” рівня епіднебезпеки через погіршення ситуації з коронавірусом. Тотальний локдаун, за його словами, в країні імовірний не раніше листопада.

- Картина щодня міняється і ми повинні бути готові до погіршення епідситуації. На жаль, – зазначила Людмила Кравченко. – У кінці вересня ми входимо в епідсезон по грипу, тому виявлень ГРВІ буде більше, а кожен випадок, навіть підозру на грип ми повинні обстежувати, тобто вони підлягають обов’язковому тестуванню або експрес-тестом, або ПЛР-тестуванням. А чим більше ми тестуємо, тим більше ми виявляємо коронавірусу.

Так, нині Черкаська область посідає четверту позицію в рейтингу тестувань: рівень охоплення тестуванням складає 555 на 100000 населення.