Хто гадить у Дніпро?

Дощу немає, погода сонячна, а зі зливової каналізації в районі п'ятого причалу у Кременчуцьке водосховище щось тече. Подібна ситуація повторюється постійно, на початку цього року нею займалася муніципальна інспекція Черкас. Однак хто і що скидає у Дніпро, з'ясувати їй так і не вдалося. Аналіз рідини, проведений у квітні вже екологічною інспекцією, показує — це господарсько-побутові відходи. Імовірно в мережу комунального підприємства "ЧЕЛУАШ" врізаються непорядні городяни, які у такий спосіб позбуваються своїх побутових відходів та знищують екосистему Дніпра.

— Ми неодноразово зверталися до міської влади Черкас та міського голови зокрема про несанкціонований скид неочищених стічних вод до Кременчуцького водосховища із ливневої мережі, яка знаходиться на обслуговуванні КП «ЧЕЛУАШ», — розповідає перший заступник начальника Державної екологічної інспекції Центрального округу Сергій Поліщук.

У кітні цього року спеціалісти Управління державного екологічного нагляду у Черкаській області отримали звернення від городян про скид невідомої рідини зі зливової мережі в районі причалу №5 («Нептун»). Виявлено, що зі зливової мережі міста, яка перебуває на балансі КП «ЧЕЛУАШ» Черкаської міської ради, здійснюється черговий несанкціонований скид. Результати досліджень рідини, що скидалася у Дніпро, показали — господарсько-побутові відходи.

— Для встановлення причетних осіб та наявності можливої незаконної врізки у зливову мережу на місце події також викликано представників КП «ЧЕЛУАШ», – підкреслює Сергій Поліщук. — Враховуючи вищевикладене, з метою негайного припинення скиду забруднених та недостатньо очищених зворотних вод, Державна екологічна інспекція Центрального округу направила листи щодо негайного вжиття ситуації по ліквідації наслідків екологічного забруднення до виконавчого комітету Черкаської міської ради та керівнику КП «ЧЕЛУАШ».

Місцеві запевняють: подібна ситуація виникає постійно. На початку цього року муніципальна інспекція вже намагалася з'ясувати, хто робить несанкціоновані скиди, однак порушників знайти так і не змогли.

— Наші спеціалісти неодноразово туди виїжджали, як самі, так і з екологами. Але ми, на жаль, не можемо встановити, хто це робить. Ми проінспектували усі заводи, які потенційно могли б це робити. Зливова каналізація перебуває на балансі КП «ЧЕЛУАШ» і це підприємство має встановити, хто скидає туди стоки. У нашій компетенції – оштрафувати порушників, але ж виявити їх ми не можемо, — коментує керівник Муніципальної інспекції Черкас Станіслав Коломієць.

Дійсно, ливневі гідроспоруди нашого міста перебувають на балансі КП «ЧЕЛУАШ». Директор цього підприємства Олексій Мельник пояснює: власники приватних домоволодінь та навіть підприємства врізаються у ці комунікації, аби безоплатно скидати свої відходи. Зі слів Мельника, підприємство не спроможне проконтролювати ці процеси.

Українці люблять сварити місцеву і державну владу, і по щирості часто є за що. Однак і самі громадяни не хочуть нічого зробити, аби жити в тих умовах, про які мріють, які бачать, подорожуючи розвиненими країнами. Зрозуміло, що хтось, аби заощадити на водовідведенні, несанкціоновано скидає свої відході у Кременчуцьке водосховище, знищуючи екосистему річки, дошкуляючи своїм сусідам, городянам, які влітку прийдуть відпочивати на пляжі та купатися в Дніпрі. Неодноразово в літній період у місті закривали пляжі, бо вміст шкідливих речовин у воді перевищував допустимі норми. То що ж ми за люди такі, які самі собі влаштовують пожежі та гидять у водойми, з яких потім доводиться пити, споживати рибу, на які приходять відпочивати наші діти?