«Колесу огляду» вставляють палки в колеса?

Уже на початку липня у Черкасах планували відкрити атракціон «Колесо огляду». Однак цього тижня спеціалісти управління державного архітектурно-будівельного контролю Черкаської міської ради у фундаменті майбутнього атракціону виявили технічні помилки. Наразі ДАБК заборонило підряднику продовжувати монтаж. У КП «Дирекція парків» подібні зауваження вважають політичним замовленням, яке не має жодного відношення до техстану атракціону.

— Сьогодні на нараді всі стали свідками початку саботажу встановлення атракціону «Колесо огляду». Хтось у місті хоче перетворити долю атракціону на долю стели з написом "Я люблю Черкаси". Вважаю це політичним саботажем із боку старих регіоналів. Щодо проблем із фундаментами, про які заявив представник ДАБК та нібито зупинку робіт, — то ні я, як директор комунального підприємства "Дирекція парків", ні підрядник не отримували, -- відреагував на ситуацію директор КП «Дирекція парків» Андрій Куча. — Якщо ДАБК бентежать фундаменти, то хай з'їздить у Київ, де атракціон подібних розмірів взагалі встановлений без фундаменту в центрі міста. Атракціон ми встановимо як би нам не заважали.

Вже найближчого засідання виконкому обговорили технічні неузгодження під час встановлення атракціону «Колесо огляду». За словами керівника ДАБК Бориса Євмини, у фундаменті бракує анкерних болтів.

– До нас звернулися люди з наріканням, що на об’єкті – безлад, скинули фото у вайбер. Вже на місці ми виявили, що, дійсно, там є технічні помилки. Я хотів все з’ясувати й зняти всі питання з фірмою, яка проводить монтаж, — говорить Борис Євмина. – Коли анонсували відкриття «Колеса огляду», я одразу повідомив про технічні помилки, оскільки йдеться про життя і безпеку городян.

— Встановлення атракціону на фундамент здійснюється завдяки анкерним з’єднанням. Перехідна плита завтовшки 56 мм, у яку встановлені анкерні болти є складовою частиною фундаменту, а не атракціону. Вона виконує функції підсилення конструктивних елементів фундаменту,— йдеться у роз'ясненні підрядника ТОВ «Сармат». — Це технічне рішення у повній мірі відповідає українським та міжнародним вимогам. Також це рішення було використане у проекті фундаментів на інших атракціонах.

Підрядник запевняє консультації проводили як із ДАБК, так і з фірмою, яка виготовляє та встановлює атракціон. Цей спосіб з’єднання безпечніший, аніж анкерні болти.

Продовжити монтажні роботи зі встановлення атракціону планувалося на початку червня.