«Коли жінці з глухого села радять знайти концентратор у фейсбуці, вона йде до нас»: у Канівський центр первинної меддопомоги привезли кисневі апарати від Порошенка

Канівський центр первинної медико-санітарної допомоги в Черкаській області отримав два кисневі концентратори від Благодійного фонду Петра Порошенка.

Директорка медзакладу Наталія Горьова наголошує, що концентратори потрібні для надання невідкладної допомоги всім хворим з гострою дихальною недостатністю.

ии

«Так як місто було в «червоній зоні» і не всі хворі виписуються з інфекційних відділень, які можуть самостійно дихати, виникає потреба в концентраторі дома. Коли кажуть жінці з глухого села – зайдіть у фейсбуці, знайдіть громадську організацію, вони всі біжать до нас, до своїх сімейних лікарів. Будемо мати. На якийсь тиждень можемо дати покористуватись. Однозначно, це буде дуже позитивно і потрібно», – сказала вона.

«Кисневі концентратори серйозно посилять спроможності центру підтримати хворих, які страждають на кисневу недостатність. Переконаний, що ця допомога своєчасна і врятує життя не одному канівчанину. Певен, що передав кисневі концентратори у надійні і професійні руки лікарів на чолі з очільницею Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги Наталі Горьовій», – повідомив голова Черкаської ТОП «Європейська Солідарність», заступник голови Черкаської обласної ради Роман Сущенко.

ттт

«Напередодні в Україні встановлено сумний добовий рекорд  – 333 померлих, що є найбільшою кількістю тих, хто загинув від коронавірусу з початку пандемії. Головна проблема в тому, що у лікарнях, як і раніше, бракує кисню. Люди задихаються через брак кисневих концентраторів. Наша команда і надалі продовжить втілювати стратегію боротьби з COVID у тому числі завдяки підтримці Фонду», – додав він.

«Я перехворіла у більш легкій формі, а батьки хворіли тяжко. Багато знайомих, які перехворіли, були на кисневих концентраторах, тому вони дуже важливі», – сказала жителька Канева Віталія Мороз.

Днями від Фонду Порошенка та волонтерів ще одна партія з 30 кисневих концентраторів відправлена в українські лікарні у Вінницьку, Донецьку, Закарпатську, Івано-Франківську, Київську, Львівську, Одеську, Рівненську, Сумську та Черкаську області. Загалом більше 100 кисневих концентраторів передані в лікарні.

ююю

Фонд Порошенка спільно з компанією Рошен і волонтерами з перших днів пандемії забезпечують медиків захисними костюмами – в лікарні передали понад 157 тисяч штук. А також  10 тисяч антивірусних окулярів, понад 50 тисяч високоякісних швейцарських ІФА-тестів Roche, профінансували закупівлю, ремонт і розхідники понад 50 апаратів ШВЛ, оплатили та відправили у регіони України понад 50 тисяч продуктових наборів для людей із вразливих категорій. Допомогу отримали близько 200 медичних закладів.

Загалом у Порошенка витратили на благодійну допомогу під час пандемії 120 мільйонів гривень.