Комунальний монополіст

Виконавчий комітет Черкаської міськради оголосив переможця конкурсу на утримання міських будинків. У конкурсі брало участь п’ять учасників. Конкурували за чотири лоти по 200-280 будинків у кожному. В усіх лотах найбільшу кількість балів набрав ТОВ «Сантехбудконструкція».

840 багатоквартирних будинків нашого міста матимуть єдиного управителя

840 багатоквартирних будинків нашого міста матимуть єдиного управителя

Засновник підприємства ТОВ «Сантехбудконструкція» Андрій Бортник є генеральним директором підприємства ЧСУ-525, що утримує міські дороги в зимовий період, а також займається вивезенням великогабаритних відходів та виступає підрядником у ряді послуг, які замовляють йому деякі комунальні підприємства міста. Тепер ТОВ «Сантехбудконструкція» отримало повноваження і на обслуговування усіх багатоквартирних будинків Черкас, якими раніше опікувались СУБи.

Андрій Бортник запевняє: потужностей його підприємств вистачить, аби утримувати 840 міських висоток.

— Для кожного лоту ми подавали необхідну кількість техніки та людей для обслуговування тієї кількості будинків, яка виставлялася на конкурс. Більшість послуг, які ми повинні будемо надавати городянам, ми вміємо робити й надаємо їх роками. Міські СУБи та КП «Черкаситеплокомуненерго» замовляли нам роботи. Зокрема Придніпровській СУБ ми промивали внутрішньобудинкові мережі теплопостачання при підготовці до опалювального сезону, — розповідає Андрій Бортник. — У середньому для городян тариф на утримання будинків збільшиться в 1,8 раза. Оскільки за право утримувати будинки змагалося п’ять учасників, тариф хоч і збільшився, однак не так глобально як в інших обласних центрах.

Як розповідає підприємець: ТОВ «Сантехбудконструкція» за утримання будинків отримуватиме від городян близько 190 млн грн на рік. З них на утримання самого підприємства йтиме в середньому 10 %. Решта коштів на виконання робіт по будинках.

Схема оплати послуг управителя городянами буде майже такою ж як і при СУБах. Кожен будинок матиме свій тариф, про який городяни незабаром довідаються. Відповідні оголошення будуть розвішані біля під'їздів кожного багатоквартирного будинку. Інформацію про розміри тарифів кожного будинку розмістять і на сайті міськради. Однак, якщо при СУБах будинки віддавали квартплату у спільний гаманець, то тепер кожен будинок матиме свій рахунок і обслуговуватиметься виключно коштом своїх мешканців.

Угоду про надання послуг із переможцем конкурсу підпише міськвиконком строком на 1 рік. Надалі городяни самі на загальнобудинкових зборах вирішуватимуть продовжувати їм цю угоду чи ні. Міський голова Анатолій Бондаренко закликає жителів Черкас створювати у своїх будинках ОСББ, та брати на себе відповідальність за якість проживання у своїх багатоповерхівках.

Комунальні підприємства Придніпровська та Соснівська СУБ передадуть ТОВ «Сантехбудконструкція» технічну документацію на будинки. Подальшу долю самих комунальних підприємств вирішуватимуть депутати Черкаської міської ради.

— Хоча нині визначено переможця, який опікуватиметься житловим фондом, мешканці мають вільне право на загальних зборах змінити управителя чи форму господарювання, ухваливши рішення про створення ОСББ. Про це потім необхідно попередити ТОВ «Сантехбудконструкція», яка має 2 місяці на припинення обслуговування зазначеного будинку, — розповідає про права та можливості городян міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

Те що конкурс на всі чотири лоти виграло одне підприємство, викликало обурення серед частини городян. Депутатська фракція ВО «Черкащани» у Черкаській міськраді заявила: призначення єдиного управителя будинків вважає монополізацією ринку послуг управління багатоквартирними будинками, що призведе до підвищення вартості послуг. Депутат міськради від ВО «Черкащани» та директор КП «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась узагалі планує оскаржувати результати конкурсу, адже турбується, що новообраний управитель не зможе підготувати будинки до нового опалювального сезону.

— Замість двох комунальних монополістів ми отримали одного, але приватного. Я вважаю, що будь-яка монополія — це погано, бо призводить до зниження якості послуги та збільшення її вартості, — аналізує голова громадської спілки «Черкаська асоціація ОСББ та ЖБК «На варті» Володимир Друмашко. — Монополіст завжди диктує умови й викручує руки місту. Як на мене, мер мав би втрутитися в цю ситуацію і, використавши всі наявні юридичні способи, оскаржити результати конкурсу. Конкурс має бути проведений наново і в результаті місто мають обслуговувати мінімум три різних організації. Це б дало можливість створити ринок управління будинками в Черкасах. Я хочу нагадати всім черкащанам: ви маєте можливість створити ОСББ, контролювати свої гроші й вирішувати, як має розвиватися ваш будинок.

Де знайти управителя:

Офіс ТОВ «Сантехбудконструкція» знаходиться за адресою: м. Черкаси, вул. Смілянська, 145. У найближчий час тут планують зробити приймальні для обслуговування городян, створити колцентр та сайт, аби мінімізувати необхідність черкасців приходити до офісу підприємства.