Лис тероризував найбільше село Звенигородського району

Лиса, що розгулював центром села Вільхівець Звенигородського району, застрелили місцеві мисливці. Селяни підозрюють, що тварина була скаженою.

– Зараз уже все спокійно, – розповідає сільська голова Тетяна Колосенко. – А спочатку людей наполохав допис у соціальній мережі. Мовляв, лис просто в центрі села нападав на людей і всі в селі залякані. Ми пройшли з перевіркою у той куток. Дійсно, з лісу забіг лис і контактував із кількома собаками. Господарі одного з них ледве нагнали його з двору. Ми перевірили інформацію про покусаних. Усі, про кого йшла мова в дописі, заперечують контакт. Кажуть, що лише бачили тварину, яка поводилася неадекватно.

На місце викликали мисливців.

– Лиса довго не шукали й відразу застрелили, – каже Тетяна Олексіївна. – На жаль, мисливці перестаралися. Застрелений звір був у такому стані, що його не можна було здати на аналізи в санстанцію. Тушку утилізували.

За домашніми тваринами наглядає лікар Звенигородської ветеринарної лікарні Петро Волощук.

– Він живе в нашому селі, – продовжує сільська голова. – Як тільки почув про пригоду, відразу взявся до справи. Найперше – дав коли всім домашнім тваринам на кутку. Установив нагляд за всіма підозрілими. Спостерігатиме за ними місяць. Обійде й інші кутки. Село в нас величезне, розтягнуте. Тут мешкає 2,5 тисячі жителів.

Кілька років тому в село Стецівку Звенигородського району забігла зграя вовків. Сіроманці жили просто в селі й ходили вулицями. Час від часу нападали на домашню птицю. Людей не чіпали. Мисливці провели облаву, вигнали вовків за село й там одного поранили. Відтоді зграї не бачили.