Лише "Черкасиавтотранс" оновлює свій автопарк

Черкаський перевізник ПрАТ «Черкасиавтотранс» закупив три нових автобуси «Ataman A092H6», які курсуватимуть на міських автобусних маршрутах №8, 26, 21. Решта перевізників запенвяють, що не можуть собі дозволити нові автобуси.

Нові автобуси мають низький рівень підлоги на задньому майданчику, відповідають екологічному стандарту «Євро-5» та обладнані великими інформаційними табло. На жаль — це єдиний перевізник який регулярно оновлює склад свого автобусного парку.

— Торік цей директор ПрАТ «Черкасиавтотранс» Володимир Соломенний придбав чотири ПАЗи, які відповідають стандарту «Євро-5», позаторік він купував пару автобусів Ataman. Отак щороку по три-чотири машини купує і надалі планує продовжувати, — констатує начальник управління транспорту Черкаської міської ради Віталій Москаленко.

Нагадаємо, коли взимку міськвиконком затверджував новий тариф на перевезення у міському автотранспорті, однією з вимог громади до перевізників було заміни старих автобусів новими-комфортабельними. Однак окрім Володимира Соломенного, цього ніхто більше не робить. Перевізники пояснюють, нові автобуси можуть дозволити собі лише у кредит чи лізинг. Банки ж готові надати позику лише за умови, що перевізник укладе угоду із мерією щодо надання послуги з перевезення щонайменше на п’ять років. Черкаська міська влада на це не йде, оскільки можливості перевізників часто не відповідають вимогам до них. Тож міськвиконком підписує угоди із переможцями конкурсів лише на один рік.