Мер погрожує звільненням винним у підтопленні Черкас комунальникам

40-хвилинна злива, яка четвертого липня накрила місто, повністю спаралізувала рух автотранспорту практично у всіх мікрорайонах Черкас. Дощова каналізація не змогла справитися з тією кількістю води, яку буквально за пів години влила негода. Гагаріна, Хрещатик, 30 років перемоги, Смілянська, Сумгаїтська — практично всі магістральні та другорядні вулиці міста стояли під водою. Міський голова Анатолій Бондарекно переконаний: у тому, що каналізація не впоралася з потоками води, є й провина комунальників і обіцяє покарати винних.

— Найскладніша ситуація була у Черкасах, де спостерігалася сильна злива і лише за 40 хвилин випало 31,4 міліметра опадів або 41 % місячної норми. Злива супроводжувалася шквальним вітром 17 метрів на секунду та градом, середній діаметр якого в районі аеропорту становив 5 міліметри, — підбиває підсумки негоди керівник Черкаського обласного Гідрометцентру Віталій Постригань.

На КП ЧЕЛУАШ, яке утримує дощову каналізацію нашого міста пояснюють, ливньовки регулярно прочищають і тримають в робочому стані. Однак решітки дощової каналізації швидко забилися листям та гіллям, що їх пообивав град та скошеною травою, яку з газонів не прибрали комунальники і її врешті змила вода.

— Синоптики не прогнозували такої негоди. Тому нам довелося оперативно формувати п’ять бригад швидкого реагування, які їздили містом і розчищали решітки дощової каналізації. Усього по місту ми маємо три тисячі таких решіток, тож до 22-ої години наші працівники очистили усю лівньовку і міські вулиці звільнилися від води, — розповідає директор КП ЧЕЛУАШ Олексій Мельник.

Та до того часу черкаські автомобілісти, ризикуючи своїми авто, пересувалися заводненими міськими дорогами та ще пару днів після негоди соцмережі рясніли оголошеннями й фото загублених у великій воді автомобільних номерів. Міський голова Анатолій Бондарекно переконаний, у тому що каналізація не впоралася з потоками води є й провина комунальників і обіцяє покарати винних.

— Директор КП “ЧЕЛУАШ” Олексій Мельник отримав попередження щодо цього питання. Деякі працівники комунального підприємства халатно віднеслися до своїх посадових обов’язків, думаю, вони будуть звільнені. Зливові решітки знаходяться у нормальному стані. Просто вчасно не була дана команда, оскільки один із керівників перебував за містом, – резюмував результати негоди на пленарному засіданні сесії Черкаської міськради мер Черкас.