Московська церква ллє нечистоти просто під пам’ятник загиблим українським воїнам

Свято-Троїцький монастир у Холодному Яру зливає каналізацію просто під пам’ятник загиблим воїнам 93 бригади «Чорний Ворон». Про це написав у соціальній мережі «Фейсбук» директор Медведівського краєзнавчого музею Богдан Легоняк.

– У квітні ми встановили пам’ятник загиблим бійцям 93 бригади «Чорний Ворон», – розповідає Богдан Васильович. – Московська церква образилася, бо це, мовляв, їхня земля. Демонтувати пам’ятник у них не вийшло. І тепер вони вирішили боротися з нами ось у такий спосіб. Мовляв, ви нам пам’ятник, а ми вам – каналізацію. Сьогодні я знову був на місці. Побачив, що трактор із нечистотами їздив туди вже не оди раз. Пам’ятник нашим героям їм ніби більмо на оці. Душею монахині всі в «русском мірє». Зливати нечистоти в лісі – злочин. Зливати на території Холодноярського заповідника – подвійний злочин. Звертатися до правоохоронних органів, екологічної інспекції чи місцевої РДА – марно. Єдиний шлях – публікація в пресі та громадський осуд. Колись археологи робили тут розкопки. А лісівники викликали поліцію. Мовляв, пам’ятник археології накладається на комплексну пам’ятку природи. Тому копати щось заборонено. Керівника експедиції оштрафували на тисячу гривень. А монахинь ніхто не штрафує. Їм усе можна.

Головний лісничий Кам’янського лісництва Василь Борота каже, що штрафує не лісництво, а екологічна інспекція.

– Археологів оштрафували не ми, а екологічна інспекція. Ми не маємо таких повноважень. Зараз на місце виїде людина, яка подивиться, чи справді там ллють нечистоти. Якщо факти підтвердяться – будемо знову звертатися до екологів, щоби вжили заходів.

Ігуменя монастиря паніматка Іларія заперечує свою провину.

– Ми нікого не чіпаємо. Це нас постійно намагаються зачепити і спровокувати скандал. У монастирі ми тримаємо ферму. Коров’ячу сечу виливаємо на поле, а не в ярок.

Пробую заперечити, кажу, що є відео.

– Повторюю вам, що ми нечистоти в ліс не зливаємо. В нас є власне поле. А ці звинувачення – черговий наклеп.

У квітні митрополит Софроній від Московського патріархату казав, що Богдана Легоняка за захоплення церковної землі треба вислати до Польщі. Директор музею відповів, що встановлений пам’ятник – не останній. У його планах збудувати на цьому місці цілу серію пам’ятників.