На Черкащині буде 67 громад

Черкаська обласна адміністрація надіслала пропозиції щодо змін до перспективного плану формування територій громад до Кабміну. Згідно із планом в області буде сформовано 67 громад.

– Проект плану подали в останній день, бо мали на меті прокомунікувати із якнайбільшою кількістю людей, а не спрямувати документ “для галочки”. Проект перспективного плану - це не лише про території, це про людей, які живуть на цих територіях.

Звичайно, знайти ідеальний варіант абсолютно для всіх - це утопія. Тому намагалися врахувати інтереси більшості. Формування плану - це не про політику та амбіції, це про якість життя, доступність послуг, розвиток і перспективу, – зауважив голова Черкаської ОДА Роман Боднар.

Як зазначив голова ОДА, протягом п'яти років не вибудувалася комунікація між громадами та містами обласного значення,  тож більшість громад були проти приєднання до міста.

- На сьогодні є спроможна мережа надання публічних сервісів і послуг, яку відкоригуємо згідно із затвердженим Кабміном планом. Уже цього року коштом ДФРР та за допомогою інших державних програм будемо реконструювати школи, стадіони, садочки та дороги, - пообіцяв Роман Боднар.

Згідно з новим планом, найбільше – 9 громад, буде в Черкаському районі –Білозірська, Будищенська, Леськівська, Мошнівська, Руськополянська, Сагунівська, Степанківська, Червонослобідська та Черкаси, шість громад буде у Золотоніському районі (Золотоніська, Вознесенська, Гельмязівська, Зорівська, Новодмитрівська і Піщанська), по п’ять – у Смілянському (Смілянська, Балаклеївська, Березняківська, Ротмістрівська і Тернавська) та Уманському (Уманська, Бабанська, Дмитрушківська, Ладижинська і палатська), по чотири – у Канівському (Канівська, Бобрицька, Ліплявська і Степанецька), Звенигородському (Ватутінська, Звенигородська, Водяницька і Шевченківська) та Корсунь-Шевченківському (Корсунь-Шевченківська, Набутівська, Селищенська і Стеблівська) районах, по три у Городищенському (Городищенська, Вільшанська і Мліївська), Драбівському – (Великохутірська, Драбівська і Шрамківська), Жашківському (Жашківська, Баштечківська і Соколівська), Катеринопільському (Єрківська, Катеринопільська і Мокрокалигірська), Лисянському (Бужанська, Виноградська, Лисянська), Маньківському (Буцька, Іваньківська, Маньківська) та Шполянському (Лип’янська, Матусівська, Полянська) районах. По дві громади буде у Кам’янському (Кам’янська, Михайлівська),  Чигиринському (Медведівська, Чигиринська) та Чорнобаївському  (Чорнобаївська, Іркліївська) районах.  Та по одній громаді лишиться у Монастирищенському, Тальнівському і Христинівському районах.

Поданий проект плану формування територій громад Черкаської області погоджуватиме Кабмін.