На Черкащині хочуть перекроїти уже створені ОТГ

«Це повертається Радянський Союз»

«Це повертається Радянський Союз»

«Відповідно до рекомендацій та листа Мінрегіону 16 діючих ОТГ не відповідають критерію рекомендацій, в частині – наявності достатньої кількості дітей шкільного віку, а саме: Лип’янська, Баландинська, Михайлівська (Драбівського району), Водяницька, Лебедівська, Литвинецька, Моринська, Таганчанська, Карашинська, Селищенська, Великохутірська, Бобрицька, Плешканівська, Зорівська, Баштечківська, Медведівська. Вони потребують переформатування» – йдеться на сайті Черкаської обласної адміністрації.
Разом із ними під реорганізацію потрапляють і ті громади, які повністю відповідають усім критеріям.
– Нам повідомили, що громаду збираються ліквідувати й утворити нову з центром у Катеринополі, – каже голова Єрківської громади Леонід Польовий. – Мовляв, у Катеринополя немає грошей для повноцінного існування як окремої громади. Але чекайте, хіба це наші проблеми? Ми створили громаду чотири роки тому. За цей час довели свою спроможність і корисність. Люди нарешті побачили конкретні результати в тих населених пунктах, які увійшли до нової громади. І тепер нам не пропонують обговорити можливе об’єднання з Катеринополем, а роблять усе в наказовому порядку. Для чого ж тоді було ламати цю комедію із добровільним об’єднанням, якщо нас загонять назад у старий район? Фактично, повертається Радянський Союз, де партія вирішувала, а холопам лише доводили результати. Юристи-початківці знають, що закон не має зворотної сили, а в нашій країні – має. 
Леонід Польовий каже, що громада вже зібрала 800 підписів із вимогою зупинити ліквідацію й відправила їх у Черкаську облдержадміністрацію, Кабінет Міністрів та Президенту.
– Ми так просто не здамося. Будемо боротися за своє існування,  каже Польовий.
На місці Кам’янської ОТГ, до якої, окрім райцентру, входять села Юрчиха й Тимошівка, в проекті змін пропонується утворити громаду, до якої увійдуть усі села району. 
– Я про це абсолютно нічого не знаю, – каже міський голова Кам’янки Володимир Тірон. – Для чого тоді в грудні проводять вибори в нові громади? Щоби потім їх розформувати й провести нові вибори? Раніше, як ми об’єднувалися в громаду, сюди їздили емісари з області, щось пояснювали, за щось агітували. А зараз робиться тишком-нишком, без будь-яких пояснень. 
У селі Лящівка Чорнобаївського району бачили плани влади приєднати їх до Іркліївської громади. 
– Люди мають різні точки зору, – каже сільська голова Лящівки Антоніна Карасовська. – Колись за старого адміністративного поділу ми входили до Іркліївського району. Можливо, саме цим і керувалися автори плану об’єднання. Але відтоді минуло багато часу. В Лящівки немає ніякого транспортного сполучення із Ірклієвом. І ніхто нам не пояснює, чи воно буде. Інша справа – Чорнобай. Щодня туди йде декілька автобусів, перший із яких – о 7 ранку. Тобто, нема такого, що всі люди категорично проти. Але вони хочуть знати, як на ділі має виглядати це об’єднання. Але досі нам ніхто нічого не каже.
Всього в Черкаській області нині створено й функціонують 57 об’єднаних територіальних громад.

До теми:
Проект змін передбачає утворення в Черкаській області 51 ОТГ, тоді як у попередньому перспективному плані їх було 80. 
Найбільше – шість – у Черкаському районі (Черкаська, Білозірська, Мошенська, Червонослобідська, Степанківська й Руськополянська). 5 громад створять в Уманському районі (Уманська, Дмитрушківська, Бабанська, Ладижинська й Паланківська). У Звенигородському буде чотири громади із центрами в Звенигородці, Ватутіному, Водяниках і Шевченковому. Те ж саме – у Золотоніському районі (Золотоноша, Вознесенське, Гельмязів і Піщане). Три громади планують зберегти в Жашківському районі (Жашків, Соколівка, Баштечки), Корсунь-Шевченківському (Корсунь, Набутів, Стеблів), Канівському (Канів, Ліпляве, Степанці), Шполянському (Шпола, Матусів, Лип’янка). У Городищенському районі залишать дві громади (Городище й Вільшана). Те саме в Драбівському (Драбів, Шрамківка), Катеринопільському (Катеринопіль і Мокра Калигірка), Лисянському (Лисянка і Виноград), Маньківському (Маньківка й Буки), Смілянському (Сміла й Ротмістрівка), Чигиринському (Чигирин і Медведівка), й Чорнобаївському (Чорнобай і Іркліїв) районах. Найменше пощастило Кам’янському, Монастирищенському й Тальнівському районам – там планують залишити по одній ОТГ.