На Черкащині працівники регіонального представництва Уповноваженого взяли участь в онлайн-заході щодо дотримання прав людей в місцях несвободи

Регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Черкаській області Валерій Єфіменко та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Черкаській області, керівник ВП ГО «Україна без Тортур» Людмила Проценко взяли участь в онлайн-заході щодо дотримання прав людей в місцях несвободи, який відбувся за ініціативи ГО «Україна без тортур» та за підтримки Департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА.

Під час онлайн-зустрічі було розкрите питання історичного становлення НПМ в Україні, наголошено на його основній меті, завданнях та представлено результати моніторингових візитів до місць несвободи, здійснених в Черкасах та Черкаській області в рамках НПМ за останні роки.

Учасники заходу дізналися про діяльність на місцевому рівні регіонального представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини та функціонування національного превентивного механізму, який в Україні здійснюється за моделлю «Омбудсман +».

Регіональні представники Уповноваженого наголосили на важливості дотримання в місцях несвободи карантинних вимог, встановлених з метою запобігання поширенню респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а також обговорили проблемні питання, пов’язані з процесом реформування соціальної сфери.

Онлайн-захід відбувся за участі заступника директора Департаменту соціального захисту населення ЧОДА Олега Шимчука, моніторів національного превентивного механізму, представників інтернатних закладів, які підпорядковані Департаменту соціального захисту населення.

Учасники зустрічі домовилися про подальшу співпрацю у сфері додержання прав людини у місцях несвободи, запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню.