На Черкащині розпочався капітальний ремонт доріг: оновлювати покриття почали на автодорогах Н-08 та Н-16

На автодорозі державного значення Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя-Маріуполь на ділянці км 81+300 – км 87+300 на замовлення Служби автомобільних доріг у Черкаській області розпочалися роботи з капітального ремонту. Цього року буде відремонтовано та введено в експлуатацію 6 км дорожнього покриття - від кордону з Київською областю до повороту на Канів у селі Софіївка Золотоніського району.

На цій ділянці автодороги вже розпочалися підготовчі роботи: проводиться вирубка порослі та чагарників, демонтаж старого бордюрного огородження та подовження залізобетонних водопропускних труб. Незабаром розпочнуться роботи із фрезерування старого асфальтобетонного покриття.

У межах робіт із капітального ремонту ділянки автодороги Н-08 буде проведено комплекс робіт: улаштування основи дорожнього одягу з щебенево-піщаної суміші обробленої цементом; влаштування дорожнього одягу та з’їздів з дороги з трьох шарів асфальтобетону; влаштування водовідведення проїзної частини автодороги та водопропускних труб; укріплення узбіч; влаштування з’їздів з дороги, автобусних зупинок та пішохідного переходу з автономним освітленням, майданчику для автомобілем на кордоні областей та металевого огородження, дорожньої розмітки й нових дорожніх знаків.

Торік на автодорозі Н-08 у Золотоніському районі було відновлено дорожнє покриття на 33 км від повороту на Канів у селі Софіївка до завершення обходу міста Золотоноша.

Стартували роботи і на дорозі Н-16 Золотоноша – Черкаси – Сміла – Умань, на ділянці км 29+152 – км 41+265 обходу м. Черкаси.

Наразі підрядник проводить підготовчі роботи до ремонту: вирубка порослі та чагарників, а також фрезерування старого зношеного асфальтобетонного покриття.

Дорога поєднує Черкаську область зі сходу на захід. У 2020 році ремонтні роботи велись на 67,2 км. Цього року буде відновлено ділянку об’їзної дороги Черкас протяжністю понад 12,1 км, починаючи від повороту на село Геронимівка і до дороги у напрямку міста Сміла. Ця ділянка дороги не ремонтувалася понад 40 років.

Цього року тут влаштують новий конструктив дорожнього одягу: основу з щебенево-піщаної суміші обробленої цементом, вирівнюючий шар та фінішний шари - з ЩМА; влаштують водовідведення та з'їзди з дороги, а також автобусні зупинки та пішохідні переходи з автономним освітленням; укріплять узбіччя; розширять проїзну частину автодороги та нанесуть нову розмітку.

На час проведення поточного середнього ремонту на ділянці автодороги Н-16, рух автомобілів відбувається у реверсному режимі.