На Чигиринщині через антени мобільного зв'язку перестали нестися кури?

У селі Боровиця на Чигиринщині люди обурені встановленням антен мобільного зв’язку. Їх монтаж почали два тижні тому на водонапірній башті. Мешканці скаржаться на погане самопочуття та погіршення якості мережі іншого провайдера. Вимагають від керівників громади прибрати обладнання.

Вишка вже два тижні біля нас. Увесь цей час в нас проблеми зі зв’язком, – нарікає жителька села Людмила Данілова. Її будинок за 50 метрів від антен. – Не можна тепер нормально поговорити. Від башти живемо через дорогу. Бачили, коли встановлювали обладнання. Людей ніхто не попереджав про це. Не пояснювали нічого, навіть коли сусіди підходили запитати, що це буде. Розумію, що мобільні телефони теж багато шкоди приносять. Та все ж проти, аби вишка стояла напроти мого двору. Боюсь за здоров’я моїх дітей.

Селяни через конфлікт організували збори. Вимагали прибрати антени за межі села. Староста села Олександр Малиношевський  страхи людей вважає смішними.

- Проблема в тому, що дехто з протестуючих є слабо обізнаним, - нарікає староста. – Говорять всякі нісенітниці. Мовляв, кури перестали нести яйця, зв'язок іншого оператора значно погіршився та інше. Один взагалі заявив, що це робиться для наведення російських літаків на Боровицю, як на стратегічний об’єкт. Нова вишка ще навіть не була підключена, а людям вже погано ставало. Он у Черкасах такі антени чи не на кожному будинку стоять і все добре. Спеціалісти пояснюють, що підвищена небезпека може бути лише в радіусі 25-ти метрів. Телефон біля вуха має більше випромінювання. А нове обладнання буде навіть не генеруючим, а підтримуючим якість покриття. Накладатися на частоту іншого оператора не може. До того ж, це будуть додаткові кошти для комунального підприємства, якому належить водонапірна башта.

Керівництво ОТГ дасть людям можливість самим вирішувати долю обладнання.

Єдина проблема, що комунальне господарство поспішило і дозволило монтування антен, - пояснює голова Сагунівської ОТГ Ірина Бодяненко. – Ми ще тільки збирали комісію та обговорення. А все ж має бути законно.  На громадських слуханнях я сказала, що як люди вирішать, так і буде. Молодь хоче, аби вишка працювала, а пенсіонери – ні. Версія про наведення для російських військових літаків взагалі на голову не налазить. Це казав колишній військовий, якого звільнили за п’янку.

Цього тижня зі столиці мають приїхати фахівці і зробити заміри випромінювань. Хочуть спростувати підозри боровичан.