На одну вакансію медсестри – четверо бажаючих

За два місяці 2021 року роботодавці подали 150 вакансій медичної галузі. Затребуваними серед працедавців є сімейні лікарі, фельдшери та медичні сестри. Серед пошукачів роботи є претенденти на ці вакансії.

Якщо говорити про ті вакансії, що надходять до Черкаської обласної служби зайнятості, то значного дефіциту медпрацівників серед них немає. Про це заявляє заступниця директора Черкаського обласного центру зайнятості Марина Сорокіна.

Водночас, кількість претендентів на вакансію значно перевищує кількість поданих вакансій. Так, із початку 2021 року роботодавцями заявлено про потребу в 60-ти вакансіях лікарів, а претендентів цю посаду налічувалося 100 осіб. Відповідна ситуація і з вакансіями медичних сестер: роботодавцями подано 70 вакансій, а роботу за цим напрямком шукають 300 осіб. Серед факторів, що впливають на укомплектування вакансій, слід враховувати зазначену медичну спеціалізацію.

- Буває так, що в базі даних обласної служби зайнятості є пропозиції роботи для сімейних лікарів, хірургів, терапевтів, психіатрів, а серед пошукачів роботи переважають претенденти на посаду лікаря-стоматолога. Під час пошуку роботи для безробітних громадян, ми враховуємо  їх побажання щодо транспортної доступності до місця роботи, граничного рівня заробітної плати, що був на попередньому місці роботи, а також наявність відповідної освіти та рівня кваліфікації, - пояснює Марина Сорокіна. - Такий стан справ за окремими спеціальностями в галузі медицини можна пояснити тим, що рівень оплати плати в цій галузі є не дуже високим, та ненабагато перевищує мінімальний розмір зарплати. У середньому рівень зарплати серед заявлених вакансій складає 6-7 тис. грн.