"На жодну міністерську посаду не збираюся": Олександр Скічко прозвітував про 100 днів роботи

Голова Черкаської обласної адміністрації Олександр Скічко провів пресконференцію, на якій підсумував свої перші 100 днів роботи.

– Маю величезні й амбітні плани на Черкащині й збираюся їх реалізувати. Хочу бачити реалізацію не на папері, а в реальному житті, – каже Олександр Олександрович. – Тому нікуди, ні на яку міністерську посаду не збираюся.

– Україна пережила пандемію, пережила локдаун. Черкащина двічі була на межі, щоби зайти в “червону зону”. Нам вдалося пройти локдаун у “помаранчевій зоні”. Я вважаю це перемогою для бізнесу. Були збережені робочі місця та податки, – сказав Скічко. – Це дозволило зібрати на 500 мільйонів гривень податків більше, ніж у минулому році. Тепер ці кошти спрямуємо на подальшу розбудову інфраструктури.

Скічко розповів, що Черкащина – перша область, де почалася кампанія із вакцинації, і перша, яка завершила першу вакцинальну хвилю.

– Вакцинацію ми почали 24 лютого. На сьогодні Черкащина – в трійці лідерів в Україні по вакцинації. За останні три дні квітня ми вакцинували 10 тисяч людей. Це показник того, що наша система ефективно працює і здатна вакцинувати велику кількість людей. Як тільки буде в нас масово доступною вакцина – Черкащина буде в лідерах, – додав він.

Олександр Олександрович розповів про заплановані масштабні ремонти доріг.

– Цього року сума буде значно більшою аніж минулого року. Але не було проєктно-кошторисної документації. Через це відбулася затримка із початком робіт. Ми активно розробляємо таку документацію на наступний рік із тим, щоби почати ремонт наступного року відразу з настанням тепла.

Голова Черкаської ОДА поділився планами розвитку санітарної авіації в області.

– Важкого хворого необхідно швидко доправити до обласної лікарні, – каже Скічко. – Тому зараз одночасно із ремонтом обласної лікарні ми активно шукаємо місце для майданчика для гелікоптера. Плануємо почати будівництво нового корпусу кардіоцентру, де зможуть надавати допомогу не тільки жителям області, а й усієї України. Сподіваюся, що обласна рада розгляне й затвердить програму, яка дозволить придбати лінійний прискорювач для обласної онкологічної лікарні.

У кінці червня на Черкащині планують розпочати пасажирські перевезення Дніпром між Каневом і Києвом.

– Це будуть легендарні «Ракети», якими колись подорожували черкасці, – стверджує голова ОДА.

Студенти медичних вузів найближчим часом отримають змогу проходити інтернатуру в Черкасах. Уже зараз готується відповідний проєкт документів для отримання ліцензії на інтернатуру з двох спеціальностей: загальна практика сімейної медицини і хірургія.

Олександр Скічко розповів про долю туристичної перлини області – мисливського палацу графів Шувалових у Тальному.

– Це об’єкт культурної спадщини. Лише проект на його реконструкцію буде готовий лише через 6-8 місяців. Плануємо цього року лише розпочати його відновлення, а основні роботи виконати тоді, коли буде готовий проект.

Голова Черкаської ОДА  пообіцяв регулярно звітувати перед журналістами про свою роботу.