На Золотоніщині застрелили двох косуль

Незаконне полювання, бійку з погонею та мордобій влаштували двоє київських браконьєрів у селі Матвіївка Золотоніського району. Подія сталася 4 березня. Зловмисників затримали лише наступного дня в Києві.

– Це було близько 9 години вечора. Ми чергували поблизу мисливської бази в селі Матвіївка, – розповідає єгер 61-річний Василь Сизон. – Я був у іншому квадраті, а напарник – безпосередньо в цьому. Саме він почув постріли. Ми зідзвонилися й поїхали туди. Побачили машину й двох чоловіків біля неї. Мирно почали вести з ними розмову. Раптом почули, як щось гупнуло у воду. Зрозуміли, що браконьєри замітають сліди свого злочину. Десь викинули шкури впольованих тварин. Уже потім ми взнали, що вони застрелили двох косуль. Викликали поліцію. Це спричинило вибух агресії в браконьєрів. Один із них несподівано вдарив мене кулаком в обличчя. Пішла кров. Він побіг до своєї машини. Вкинув туди карабін і почав тікати. Порівнявшись із моєю машиною, зупинився, вискочив із ножем і пробив колесо. Після цього почали тікати. Їхали полями по озимині. Знаю, що поліція намагалася їх затримати біля Переяслава, але не встигла. Машину й браконьєрів упіймали лише наступного дня в Києві. Чув, що їхній автомобіль суд заарештував.

Микола Васильович звернувся до лікарів.

– Зняв побої, зараз перебуваю на лікарняному, – розповідає. Купив нову шину для свого «Рено». Заплатив чимало.

Полювання у березні категорично заборонено. Мисливський сезон закінчився 31 грудня. В окремих районах Черкаської області дозволялося полювати на лиса в лютому.

За повідомленням Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства браконьєри виявилися жителями столиці 56 та 55 років. За незаконне полювання дичини вони мають відшкодувати 64 тисячі гривень збитків та штраф від 1020 до 2040 гривень. Головне управління поліції порушило кримінальну справу.