Немає масок, зате є таргани: результати перевірки Черкаського геріатричного пансіонату

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Черкаській області Валерій Єфіменко та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Людмила Проценко здійснили цільовий моніторинговий візит до КЗ «Черкаський геріатричний пансіонат Черкаської обласної ради», з метою вивчення стану забезпечення заходів із запобігання та поширення респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2/, а також дотримання прав людини в умовах карантинних заходів.

Станом на 28.05.2020 року в закладі перебувало 134 особи підопічних, догляд за якими в період карантину цілодобово здійснюють 26 осіб персоналу із 130 за штатом. Випадків захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19 не виявлено.

Моніторингова група перевірила умови проживання та харчування мешканців пансіонату, поспілкувалась з ними, оглянула умови проживання медперсоналу та ознайомилась з відповідною службовою документацією.

Під час моніторингового візиту був виявлений ряд порушень. Так, не здійснюється контроль за дотриманням маскового режиму підопічними і мешканцями, за проведенням температурного скринінгу персоналу. Не забезпечено засобами індивідуального захисту всіх мешканців/підопічних. У вбиральнях та в умивальних кімнатах відсутнє мило.

При вході до закладу відсутні стандартні дезкилимки та  відсутній дезрозчин для миття рук. Дезінфекція одягу та взуття при входженні в заклад не проводиться.

Мешканці закладу не мали доступу до питної води і вживали воду з-під крана. Недолік усунуто під час візиту – у відділеннях встановлені кулери для води.

Медична частина не забезпечена швидкими тестами на грип А та В. Витратні матеріали для відбору проб для проведення лабораторних досліджень відсутні. У штаті закладу відсутні лікарі інфекціоніст та епідеміолог.

Під час візиту отримано скарги підопічних на випадки відсутності гарячої води та недостатнє харчування. У їдальні не зберігають харчові проби. Також у закладі виявлені таргани.

Моніторингова група провела робочу зустріч з керівником закладу, під час якої обговорили проблемні питання дотримання прав громадян, які перебувають в пансіонаті в умовах карантинних заходів.

За результатами моніторингового візиту готується звіт та акти реагування.