Ніяких папірців: із 1 вересня черкащани отримуватимуть електронні листки непрацездатності

Медичні заклади в Україні почали переходити на новий процес формування електронних листків непрацездатності. Поступовий перехід розпочався 4 червня і тривав до 1 вересня. Після 1 вересня створення медичних висновків про тимчасову непрацездатність як основи для електронного листка непрацездатності буде обов’язковим для усіх медичних закладів, у яких є ліцензія на медичну практику. Не залежно від того, чи має заклад договір з Національною службою здоров’я України.

Так, із початку року в області подано на фінансування 20512 заяв-розрахунків по 72529 лікарняних листків на суму 271 млн грн.

  • До Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області на фінансування надійшло 64 заявки-розрахунки по 81 електронному лікарняному листку, на суму 121 тисяча гривень, повідомила заступниця начальника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області Людмила Пузько.

КНП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» працює з е-лікарняними з 2 серпня. Про це повідомив директор підприємства Ігор Фесун.

Як поінформував директор Черкаської міської консультативно-діагностичної поліклініки Владислав Свириденко, заклад також увійшов у систему і видає такі електронні лікарняні з 20 серпня.

Для пацієнта нічого не змінюється, він як отримував свій листок непрацездатності, так і отримає. А от для лікарів буде більше змін у роботі.

По тих нормативних документах, що ми маємо, пацієнт звертається до сімейного лікаря, той проводять огляд, і якщо пацієнта визнано непрацездатним, він отримає не паперовий лікарняний на руки, а електронне повідомлення. Навантаження на сімейних лікарів збільшиться, адже треба буде витратити кілька хвилин на оформлення електронного лікарняного, пояснила головна спеціалістка відділу організації надання медичної допомоги дорослому населенню, матерям та дітям обласного управління охорони здоров’я Таміла Криклива.

Крім того, необхідно переглядати кабінет роботодавця до закриття електронного лікарняного, чого раніше не було.

- Звертаю увагу, що отримання електронного лікарняного не впливає на процедуру призначення розрахунку та виплати матеріального забезпечення. Заявки-розрахунки приймають окремо по паперових і електронних листках непрацездатності, - додала Людмила Пузько.

Усі заклади уклали угоду з медичними інформаційними системами, всі вони прив’язані до центрального компонента – до електронної системи охорони здоров’я eHealth і всі медичні інформаційні системи мають медичні модулі, медичний висновок листка непрацездатності й працюють з електронними лікарняними. Такі зміни стосуються як комунальних закладів, так і приватної форми власності, які мають ліцензію на медичну практику.

Алгоритм отримання е-лікарняного:

  • Працівник звертається для медичного огляду до лікаря.
  • Лікар встановлює факт непрацездатності та формує електронний медичний висновок у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я.
  • Інформація про тимчасову втрату працездатності автоматично на підставі медичного висновку вноситься до Реєстру.
  • У Реєстрі відповідна інформація отримує унікальний номер (єдиний реєстраційний), що фактично і є створенням електронного листка непрацездатності.
  • Пацієнт отримує про це повідомлення від E-health.
  • За кілька секунд лікарняний потрапляє  до Реєстру Пенсійного фонду.
  • ПФУ формує електронний листок непрацездатності.
  • Пацієнт отримує повідомлення про нарахування виплат на телефон.

 

Увага!

 

Поставити запитання щодо е-лікарняних можна на «гарячих» лініях Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування України: 0-800-503-753 – «гаряча лінія» Пенсійного фонду (щодо функціонування кабінету страхувальника на порталі електронних послуг та роботи у ньому з е-лікарняними)