Олег Ляшко введе податок на розкіш

У Шполі на Черкащині біля кінотеатру на Олега Ляшка чекають кількадесят осіб. У залі взагалі немає вільного місця. Люди стоять у проходах та біля дверей. На сцені публіку розважає Степан Гіга. Ляшко йде на виступ, але його зупиняють пенсіонерки. Щось розпитують. Потім обіймаються й починають танцювати. Олег Валерійович устигає покружляти з кількома місцевими жінками.

Згодом виходить на сцену із півторарічним хлопчиком у руках.

– Оцю жінку звати Неля, – показує на матір дитини. – Вона мати-одиначка. Виховує двох дітей. Держава їй платить 800 гривень на дитину. Як тільки я стану президентом, ця мама отримуватиме по 8 тисяч гривень на дитину. Коли я був таким же хлопчиком, моя мама віддала мене в дитячий будинок. Але Неля своїх дітей не віддаватиме. Я обов’язково допоможу їй.

– Шановні шполянці. Ой, як правильно до вас звертатися? Шановні шполяни! Я колись приїхав у село Чмирівку на Луганщині. Та й звертаюся до людей: "Шановні чмирівці!". А вони кажуть: "Ми не чмирівці, ми чмиряни".

У залі заливаються сміхом.

– У нашій Верховній Раді сидить син президента – розпочинає Олег Валерійович. – Якби я був президентом то від сорому провалився би крізь цю сцену, коли би мої діти були депутатами. Тому перше, що я зроблю – встановлю справедливі зарплати й пенсії. За кожен рік стажу людина матиме 1 відсоток до пенсії.  Мінімальна пенсія буде 3 тисячі гривень. Мінімальна зарплата – спочатку 6 тисяч, а згодом і 9 тисяч. Ціни на комунальні послуги не перевищуватимуть 20% від зарплат і пенсій. Я не Порошенко, який каже, що відповідає лишень за зовнішню політику й оборону. Я відповідатиму за все. Буду, як Лукашенко в Білорусії. Керівника "Нафтогазу" Коболєва посаджу до в’язниці, поки він не віддасть усі свої  півтора мільярди премії. Уведу податок на розкіш. Більше маєш грошей – платиш великий податок. А не так як зараз, коли ваші діти й Коболєв платять однакові податки. Хоча він має мільярди, а ваші діти – мінімальну зарплату.

Олег Валерійович розкриває деталі своєї економічної програми.

– Відразу забороню купувати імпортне вугілля. Чого це російські й американські шахтарі мають отримувати наші гроші й високі зарплати? А наші на Волині, в Донбасі сидять без роботи або їдуть батрачити до Польщі. Раз і назавжди забороню експорт пальмової олії. Досить труїти народ. Минулого року Україна закупила її рекордну кількість. А в селі люди дорізають останню корову, бо на молоко ніхто не дає справжньої ціни. Хай пальмову олію мавпи їдять.

Знову сміх у залі.

Лідер Радикальної партії обіцяє виграти війну з Росією.

– Ви знаєте, що колишній прем’єр Великої Британії Уінстон Черчилль казав, що мир замість війни може бути лише в двох випадках: у випадку перемоги або у випадку капітуляції. Нинішня влада веде Україну до поразки у війні з Росією. Вона планує з 1 травня підвищити ціни на газ ще на 40%, а з 1 вересня – ще на 20%. Газ коштуватиме 13 тисяч гривень за тисячу кубометрів. Програма Ляшка – це дешевий український газ, пільги для українських видобувників газу, нафти й вугілля, преференції для українських промисловців і аграріїв. Це програма  і план перемоги.

Ляшко планує скоротити чисельність депутатів Верховної Ради.

– Їх буде 250 а не 450 як зараз. Молдова не побоялася і провела референдум. Раніше там був 101 депутат, а зараз лишилося 60. 

Олег Валерійович закликав шполян не вірити брехливим рейтингам.

– Перед виборами 2014 року всі соціологи казали, що Ляшко набере менше 3% голосів і посяде 8 місце. Таким був їхній останній перед виборами прогноз. У підсумку Ляшко набрав майже 9% голосів і посів третє місце. Тому не вірте брехливій соціології. Кандидатів у нас багато, а президентом буде Ляшко! 

Ляшко йде до автобуса. Дорогою люди вигукують: "Ляшко – народний президент!"

Сергій ОСАВУЛЕНКО