Олег Ляшко: «Я заберу захмарні зарплати в суддів і прокурорів і віддам їх учителям і лікарям!»

У залі Будинку культури села Шевченкове яблуку ніде було впасти

Біля школи села Моринці Звенигородського району стоять жінки в народних костюмах. Серед них один чоловік із  великим короваєм.

– Рука не вломиться? – запитують його перехожі.

– Ні, коровай легкий – відповідає чоловік.

Люди чекають на приїзд Олега Ляшка. За кілька хвилин під’їжджає автобус. Кілька жінок підбігають до Олега Валерійовича. Скаржаться йому на високі ціни на газ, погане медичне обслуговування.

– От тому я йду в президенти, Людмило Іванівно – відповідає Ляшко. – Хочу, аби в кожному селі був фельдшер, була лікарня і якісна медицина. Влада хоче, аби українців на догоду транснаціональним корпораціям стало менше. Тому проводить так звану медичну реформу. А моя програма не така. Я хочу якісної медицини, хочу, щоби українців ставало більше. Щоби вони не тинялися по закордонах у пошуках кращої долі.

Ветеран бойових дій на Донбасі Юрій Ляшенко приходить на милицях. На війні він утратив ногу.

– Потрапив у засідку під Дебальцевим, – каже. – Вистрелили з гранатомета. Зараз на пенсії. Але чомусь тим, хто воював у 2014 році вона менша, а тим, хто демобілізувався в 2016-17 – більша.

– Розступіться, пропустіть ветерана, – каже Олег Валерійович. – Стану президентом – допоможу кожному ветерану в придбанні автомобіля, – говорить. – Дам справедливу пенсію!

До Ляшка прориваються кілька учнів місцевої школи.

– Як тебе звати? Володя? Як ти учишся, Володю? Не дуже? Вчися гарно, бо на землі Тараса погано вчитися – гріх. Наступного разу приїду – перевірю. Скільки платите за харчування? 65 гривень за тиждень. А обідаєте тільки раз?  Стане Ляшко президентом – харчуватиметеся безплатно, за державні кошти. Щоби батько з матір’ю не економили останню копійку.     

Селяни скаржаться, що в Моринцях давно не працює хлібокомбінат.

– Дожилися! – обурюється Олег Валерійович. – Роботи в селі немає, на всі Моринці лишилося 30 корів. Люди роблять за копійки на новітній панщині.  «Німі на панщину ідуть і діточок своїх ведуть». Тепер так не буде. Я дам дотацію на кожну корову 2,5 тисяч гривень. Допоможу створити кооперативи. Кожному власнику корови держава купить холодильну установку й доїльний апарат. Зобов’яжу орендарів тримати корів. Маєш 1000 гектарів – утримуй сто корів. Забороню експортувати пальмову олію. Отоді в нас буде і садок вишневий коло хати, і щастя, і радість, і достаток.  У жовтні проведу референдум. Запропоную людям скоротити Верховну Раду до 250 депутатів. Друге питання – смертна кара корупціонерам. Щоби боялися красти гроші з бюджету й дітям своїм заповідали не красти.

Сідає в автобус і їде в Шевченкове.

– Що це за табличка «Нерегулярні перевезення»? – запитує у водія. – Зніміть. Прийде Ляшко, всі перевезення будуть регулярними. Автобуси ходитимуть між селами за графіком, як колись було.

У клубі села Шевченкове немає жодного вільного місця. Люди стоять у проходах.  Співак Степан Гіга виконує свою «Яворину». Запрошує на сцену Ляшка. Разом вони співають пісню «Друзям моїм».

– Я виріс у дитячому будинку, тому не терплю анархії й бардака, – розпочинає лідер Радикальної партії. – У мене в країні буде порядок. А не так, як зараз, коли наплодили купу чиновників і ніхто ні за що не відповідає. Президент каже, що його відповідальність – лише зовнішня політика й оборона. Коли я стану президентом – відповідатиму за все. Україна більше не буде сировинною колонією. За німців вивозили вагонами нашу землю й остарбайтерів, як рабів. Зараз те саме. Всі їдуть на заробітки за кордон, бо тут немає роботи. Я відроджу виробництво, підніму мінімальну пенсію до 3 тисяч гривень і мінімальну зарплату до 6 тисяч. А з вересня – до 9 тисяч. Я не віддам Україну під зовнішнє управління. Мені МВФ не указ. Гроші в державі є. Дивіться, як перед виборами заворушилася влада. Знайшла кожному пенсіонеру по 2400 гривень. Я заберу захмарні зарплати в суддів і прокурорів і дам їх учителям, лікарям, робітникам. У Верховній Раді не сидітимуть діти президента, а сидітимуть ваші діти!  

Олег Валерійович згадує про медичну реформу.

– Я звільню Уляну Супрун. Вона виконує завдання транснаціональної медичної мафії. Тепер з температурою 39 градусів або тиском 220 на 120 не можна викликати «швидку». Кажуть, ідіть до сімейного лікаря. Хай Порошенко і Гройсман беруть Супрун собі за сімейного лікаря і лікуються! Я маю своє бачення реформи. Пенсіонерам і дітям – безплатну страховку. Працюючим - страховку за рахунок роботодавця. Важкохворим – ліки за державні кошти. Уже зараз на програму «Доступні ліки» ми вибили 2 мільярди гривень. А виб’ємо ще чотири. Тим, хто підробляє ліки – 15 років тюрми, а не 500 гривень штрафу, як зараз. Оце буде реальна реформа, а не профанація.

Ляшко виходить на площу перед Будинком культури. Люди оточують його щільним кільцем. До автобуса він пробирається 10 хвилин.

– Ніхто із політиків у село не їде. Лише Ляшко! – каже наостанок.      

Юрій СТРИГУН