Олександр Скічко: головна проблема Черкащини, це дороги і її потрібно вирішувати!

Як спільно зазначили на економічному форумі «Нова перспектива Черкащини». Олександр Скічко та керівник передвиборчого штабу партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко, ДОРОГИ – це головна проблема для економічного розвитку Черкащини і залученню інвестицій у регіон. Проблема із автошляхами Черкащини буде вирішено після обрання нового складу парламенту та формуванню нового уряду. Підтримка від партії і президента у цьому питанні є.

9 липня в Черкасах, за ініціативи кандидата в народні депутати по 197 виборчому округу від партії “Слуга народу” Олександра Скічко, відбувся економічний форум «Нова перспектива Черкащини».

Учасники та спеціальні гості заходу представляли різні позиції: центральної та місцевої влади, великого бізнесу Черкащини, іноземних бізнес-партнерів регіону. Проте, всі вони у своїх виступах відмічали дві головні речі: область потребує залучення інвестицій, але цьому процесу заважає незадовільний стан інфраструктури. Насамперед, області не вистачає доріг, точніше — вони знаходяться в такому жахливому стані, що інвестор просто не матиме змоги дістатися туди, куди він бажає вкласти кошти.

Особливу увагу на дану проблему звернули саме іноземці, а саме Акбара Дарвіші – керуючий директор іранського холдингу AZAR PASSILLO INTERNATIONAL CONSTRUCTION COMPANY. Холдинг складається з п’яти кампаній, кожна з яких має свою спеціалізацію – будівництво доріг та мостів, будівництво житла та об’єктів інфраструктури, будівництво каналізації, колекторів та водогонів. Тому керівникові холдингу одразу впадає в око те, на чому спеціалізується його компанія. «У Черкас багато можливостей для розвитку. І ми їхали сюди більше говорити про інженерну інфраструктуру: мережі, каналізація і т.ін. Але поки ми їхали, перше на що звернули увагу як фахівці будівництва, - це дороги».

Мери Золотоноші, Канева, Черкас — також говорили про дороги, але все більше про необхідність державної підтримки програми їх будівництва, бо місцеві бюджети переобтяжені видатками на утримання соціальної інфраструктури: шкіл, лікарень, коледжів, і коштів ремонт не залишається. Тому вони підтримали ініціативу Олександра Скічко про необхідність ухвалення змін до 64-ої статті Бюджетного Кодексу, що дозволить залишати в місцевих бюджетах 90 відсотків коштів від податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), бо тих 60 відсотків, які доходять до міст зараз — на дороги вщент не вистачає.

Як зазначив у своєму виступі мер Черкас Анатолій Бондаренко: «Нам непотрібно щось у когось просити, а варто лише надати місцевим бюджетам більше можливостей залишати податки там, де живуть і працюють люди». «Коштів, які можемо отримати, цілком достатньо, щоб добре жити, – підкреслив мер, – Аби не забирали. Я кажу про акциз із продажу пального, наприклад. Ми ж ці гроші могли б витрачати на ті ж дороги, але колишня влада останні декілька років систематично у нас забирала цей ресурс. Тому головне, щоб нова влада не заважала і не вставляла палки у колеса. Тоді все буде добре на місцях”, - наголосив він.

Нагадаємо, що територією регіону проходять більше 6 тис. автомобільних доріг. Міжміські та внутрішньообласні пасажирські перевезення, забезпечують 1 автовокзал і 29 автостанцій. Але дорогами вони називаються здебільшого на папері. Насправді, це напрямки, а не дороги!

Проте, вихід із ситуації є. Як спільно зазначили Олександр Скічко та керівник передвиборчого штабу політичної партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко, проблему із автошляхами Черкащини буде вирішено після обрання нового складу парламенту та формуванню нового уряду.