Олександр Скічко впевнено перемагає на 197 окрузі - прогнози соціологів і букмекерів

До парламентських виборів залишається кілька днів і на багатьох мажоритарних округах йде запекла боротьба між кандидатами у народні обранці.

Цікава ситуація склалася на Черкащині, на 197-му окрузі одразу було декілька цікавих кандидатів з претензією на перемогу. Це нинішній Народний депутат Владислав Голуб, який раніше балотувався від «Блоку Петра Порошенка»,  представник команди Зеленського Олександр Скічко від партії “Слуга Народу”, відома на окрузі жінка-підприємець Людмила Русаліна та представник Аграрної партії - Віктор Полозов.

В арсеналі досвідченого депутата Голуба численна кількість  «добрих справ», які по суті є непрямим підкупом виборців: дитячі майданчики, ремонти, лавиці.  Представник команди Зеленського Олександр Скічко у буквальному сенсі «пішов у народ», проїхавши за останній місяць по округу більше 5000 км та провів численні зустрічі з людьми. Віктор Полозов організував у Золотоноші концерт Олега Винника, який вирішив підтримати його  партію. Людмилу Русаліну звинувачували у підкупі, хоча фактично на даний момент це довести не вдалося.

Відповідно до досліджень соціологічної групи «Рейтинг +», на початку перегонів, Владислав Голуб був попереду рейтингу та випереджав Олександра Скічко майже на 20%, а рейтинги Людмили Русаліної та Віктора Полозова були значно нижчими за результати перших двох кандидатів.

А от на 16 липня цифри показали, що рейтинг представника ЗеКоманди на Черкащини Олександра Скічко виріс до 46%. Натомість рейтинг діючого нардепа Владислава Голуба впав до 15,4% і майже зрівнявся з рейтингом Віктора Полозова, у якого 14,9%. Людмила Русаліна підвищила свої позиції з показником 11,3%. Решта опитаних не визначилися, або підтримали кандидатів з дуже низькими рейтингами.

Очевидно, на рейтинг Голуба негативно вплинула інформація про його співпрацю з Косюком, зокрема скандал  з сприянням Голуба  будівництву нових курників агробарона з загрозою екологічного становища на Черкащині. Цю ситуацію висвітлили журналісти «Стоп Корупція» на 5 каналі. 

Віктор Полозов міг підвищити позиції за рахунок підтримки Олега Винника та Поплавського. Людмила Русаліна останнім часом активізувалася з меценатством, це могло додати їй кілька відсотків. 
Олександр Скічко зосередився на програмі розвитку Черкащини, яку підтримав радник Президента з економічних питань, що, скоріш за все, вплинуло на зростання його рейтингу. 

Цікаво, що за новомодним принципом оцінки електоральних настроїв через букмекерські контори, шанси Скічка на перемогу теж досить великий.  У "Парі матч" і "Фаворит" в
його перемогу вірять, даючи коефіцієнт 1,62. Для розуміння, чим менше вірогідність події - тим вищий коефіцієнт учасника (для порівняння на кандидата Артема Федецького на окрузі №118 у Львівській області приймають ставки з коефіцієнтом 3,0, тобто його перемога майже вдвічі менше вірогідна ніж Скічко). Люди масово роблять ставки на Олександра Скічка, що означає - вони переконані у перемозі “Слуги Народу”. 

Цікаво, що за цей передвиборчий місяць зросла не тільки пізнаванність Скічка, як кандидата від ЗеКоманди. Виборці високо оцінили його професійне ставлення до економічних та соціальних проблем регіону. План розвитку регіону під назвою: «Нова перспектива Черкащини» направлений на вирішення питань нестачі робочих місць, занепаду села, та жахливого стану інфраструктури Черкащини, зокрема доріг. Всі ці питання обговорювались у професійному колі на ініційованому Скічко Міжнародному Економічному форумі за участю місцевої влади, представників великих підприємств регіону, іноземних інвесторів та радника Президента України з економічних питань. Також відверта розмова йшла у суспільстві. Відео-цикл про стан доріг області, можливості для розвитку села, та навіть перезапуск Черкаського аеропорту подивилось у соцмережах біля 100 тисяч виборців. 

Тобто базова підтримка у Скічка безумовно є, і зараз питання у тому, наскільки прозоро пройде день виборів, чи витримає команда натиск радикалізованих конкурентів, і наскільки виборець «Слуг Народу» розуміє, що саме від кількості голосів за партію президента, та від присутності у Верховній Раді гідного представника Черкащини, залежать можливості вирішити проблеми регіону. 

https://dzvin.news/sotsiolohy-ta-bukmekery-prohnozuiut-vpevnenu-peremohu-na-197-mu-okruzi-oleksandu-skichku/