Оперна співачка матеріально підтримує своїх черкаських учителів

Оперна співачка з Осло Дарія Катиба вирішила матеріально допомогти родинам учителів-пенсіонерів Першої міської гімназії. Дарія – колишня учениця цього навчального закладу.

– Кілька років тому до школи прийшла тендітна дівчина, – розповідає директор школи Сергій Саєнко. – Виявилося, що це наша учениця. Даша 9 років відучилася в нашій гімназії. Потім у 2005 році разом із батьками виїхала на місце постійного проживання в Норвегію. Там серйозно займалася вокалом і нарешті стала оперною солісткою в столиці Норвегії Осло.

Весною Даша знову звернулася до Сергія Саєнка.

– Казала, що зв’язалася з колишніми однокласниками. Разом вирішили допомогти вчителям-пенсіонерам Першої міської гімназії. Запитувала, як саме їм допомогти: грошима чи чимсь іншим. Ми надали Дарії контакти цих людей. Точно знаю, що вона з ними зв’язалася і шести чи семи пенсіонерам справді суттєво допомогла.

Класним керівником Даші Катиби була вчителька української мови Вікторія Третяк.

– Пам’ятаю Дарію тендітною дівчинкою. Дуже добра, уважна, ввічлива. Відмінницею не була, але вчилася дуже добре. Весь вільний час присвячувала музиці. Радію, що вона досягла таких успіхів і не забула про свою школу й своїх учителів.

Сама Даша Катиба розповідає, як з’явилася її ініціатива. Дівчинка співала з чотирьох років і майже все життя займалася музикою. Із 15-ти років проживає в королівстві Норвегія, де  закінчила Норвезьку музичну академію й університет Агдера по класу академічного вокального виконання. Займається виконавською діяльністю як в Норвегії, так і за кордоном, є хоровим диригентом і викладає вокал.

– Я вдячна гімназії та Першій музичній школі за ту прекрасну освіту, яку я отримала в Черкасах, і яка допомогла мені стати тим, ким я зараз є. Ініціатива допомогти вчителям з'явилася у мене навесні під час початку карантину та ізоляції, розповіла наша землячка Дарія Катиба. -  Я живу в Норвегії багато років, але мої рідні залишилися в Україні. Я намагаюся щороку відвідувати їх, і особливо своїх бабусь і тому не з чуток знаю, як нелегко зараз доводиться старшому поколінню. Я часто згадувала шкільні роки й учителів. Адже школа по суті є нашим другим домом. А вчителі не тільки прищеплюють нам знання, а й сильно впливають на формування наших моральних якостей і цінностей.

Дарія зв'язалася зі своїми колишніми однокласниками по месенджеру, і розповіла про ініціативу.

– Було дуже приємно, що багато хто з них поділяють мої думки і теж загорілися цією ідеєю. Спочатку в групі було лише кілька людей, але вже через пару днів кількість імен значно збільшилася. Багато однокласників як і я, живуть за кордоном вже багато років. Але вони пам'ятають тих, хто заклав ази знань в їх доросле життя.  – ділиться Дарія. - Ми підключили до співпраці як наш, так і паралельний клас. Дуже допомогли директор першої гімназії Саєнко Сергій Іванович і колишній завуч, а тепер пенсіонерка Ананьєва Надія Василівна. Нам би хотілося окремо згадати й подякувати вчителям: Яковлевій Валентині Сергіївні за те, що прищеплювала нам любов до культури та літератури, Шокаревій Раїсі Олександрівні за прекрасний світ іспанської мови, Третяк Вікторії Павлівні за її оптимізм і готовність завжди відстоювати наші інтереси.
Ініціативою зацікавилися випускники інших потоків, і хочуть найближчим часом її підхопити. Дарія  сподівається, що цей приклад стане гідним для наслідування й ланцюжок добра і подяки буде рости і охопить не тільки нашу Першу Гімназію, а й інші школи.

Сергій Саєнко вражений вчинком співачки.

– Дуже приємно, що людина, яка досягла світової слави, не забула, де вона навчалася, де опановувала іноземні мови. В кожен свій приїзд Даша намагається зайти до школи. А ідея допомогти вчителям-пенсіонерам узагалі варта якнайбільшої поваги, - вражений вчинком Дарії Сергій Саєнко.

У Першій міській гімназії є дошка пошани для найвизначніших випускників. Серед них – дипломат Володимир Хандогій та баскетболіст «Детройт Пістонс» Святослав Михайлюк.