Оренда новорічної ялинки в Черкасах виявилася дорожчою за придбання

Оренда новорічної ялинки в Черкасах виявилася дорожчою аніж її купівля – разом із інсталяцією вона обійшлася міському бюджету в 2 мільйони 765 тисяч гривень.

За даними сайту «Прозоро» оренда ялинки, яка стоїть на Соборній площі Черкас, обійшлося міському бюджету в 1 мільйон 669 тисяч гривень, плюс 1 мільйон 96 тисяч пішло на оренду світлових інсталяцій.

За такі гроші можна було купити власну ялинку разом з інсталяціями й не витрачати щороку бюджетні кошти.

– Це питання не до мене. Краще зверніться до керівництва», – каже начальник планово-фінансового відділу Департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради Микола Гайдуков.   

Заступник директора департаменту ЖКК Андрій Наумчук вважає, що купити одну ялинку на кілька років – не вихід.

– Ми заплатили не тільки за саму ялинку і її встановлення, а й за послуги обслуговування. Підприємець сам доглядає ялинку. Якщо ви орендуєте квартиру, то ремонтуєте розетку самі. А тут, якщо падають якісь прикраси, він сам своїм коштом відновлює їх. Купувати у власність те, що стоїть кілька тижнів – не зовсім правильно».

За словами Андрія Наумчука не можна виставляти 5 років на площі одну й ту саму ялинку й користуватися тією самою інсталяцією.

– За 5 років людям приїдається одне й те саме. Якщо цього року усім у Черкасах подобається інсталяція «зоряне небо», то наступного до неї будуть байдужими, а ще через рік вона всім набридне. Те саме можна казати і про ялинку. Ми ж маємо певний люфт. Тобто, наступного року можемо встановити нову ялинку або абсолютно нову інсталяцію зовсім в іншого підприємця.

У 2020 році Черкаська міська рада вже намагалася купити у власність ялинку, але тендер на закупівлю скасувала обласна прокуратура.

– Пропозиція переможця відкритих торгів не повною мірою відповідала вимогам тендерної документації. Так, якість окремих комплектуючих споруд не була підтверджена належними сертифікатами. Окремі з них не відповідали встановленим вимогам в частині кольору та інших технічних параметрів, – каже прессекретар прокуратури Світлана Андрейченко.

Тоді за ялинку разом із прикрасами із міського бюджету мали сплатити 2,3 мільйони гривень.