Пасічник каже, що депутат обласної ради вибив його бджіл

Бджоляр із Катеринополя Микола Вовк скаржиться на депутата обласної ради Олександра Коваленка. Каже, що той косив еспарцет і вибив його бджіл.

Фермер уже звик до обвинувачень

Фермер уже звик до обвинувачень

– Минулого року місцеві сільгоспвиробники витравили наших бджіл, кроплячи свої поля пестицидами, а в цьому році викосили разом з еспарцетом. Нині пасічники підозрюють, буцімто це зробила агрофірма Олександра Коваленка, депутата облради. Кілька днів поспіль косили впродовж білого дня, – обурюється Микола Григорович. – Чому не порадились з нами? Це недопустимо! Коли цвіте медонос, можна косити лише вдосвіта з 5 ранку до 7. Адже всі бджоли на полі. Як результат – винищили майже всіх льотних бджіл. І не лише в мене. Багато бджолярів з вулиці Вільного Козацтва, Студінки, Низу постраждали. Я звернувся в адміністрацію, тепер косять вдосвіта. Але бджіл уже майже немає. Вибили! Прошу Олександра Анатолійовича зглянутись та хоч трохи компенсувати збитки. Часто читаю, що він виділяє кошти на різні галузі. То, можливо, й над нами змилостивиться? Хай якусь копійку виділить для покупки маток, бо їх треба всіх міняти. А в мене 80 сімей.

Олександр Коваленко каже, що Вовк свідомо вводить людей в оману.

– Ніхто не косив удень, – стверджує Олександр Анатолійович. – Я сам бджоляр, тому косили лише зранку. Близько 7-30 ранку мені зателефонував тракторист. Каже, що ходить Вовк. Питаю, чи літають бджоли? Ні, каже, не літають. Косити там особливо не було чого. Всього лише три гектари того еспарцету. У нас є відео, де видно час косовиці. Вовк періодично звертається зі скаргами. Були часи, коли я йому платив, бо вірив, що бджоли загинули від моєї отрути. А потім узнавав, що його бджоли падали задовго до мого кропіння. Микола Григорович одного дня може похвалити мене, а іншого – звинуватити. Я вже звик.

Мед на базарах області продається від 100 до 120 гривень за літрову банку.